«

»

V USA padla třetí nejvyšší výhra v historii! Výherci náleží v přepočtu více než 32 miliard!

Foto: depositphotos

29. července 2022 padl v americké loterii Mega Millions obrovský jackpot, a to 1,337 miliardy dolarů (v přepočtu více než 32 miliard korun). Šťastná se ukázala být čísla 13-36-45-57-67 a dodatkové číslo 14. Takové výhry se nedočkáte ani v Eurojackpotu, protože tak vysokými výhrami jsou proslulé právě americké loterie.

Šťastný tiket byl zakoupen na čerpací stanici a výherce může zůstat v anonymitě

Ukázalo se, že výhra připadá na jeden jediný tiket (stále ale může jít o skupinovou sázku, kdy si výhru rozdělí více lidí). Výherní tiket byl zakoupen na čerpací stanici Speedway ve městě Des Plaines v Illinois. Kromě výherce se může z výhry radovat i samotná čerpací stanice, protože jí samotné podle pravidel připadnou nějaká procenta, v tomto případě v přepočtu částka přes 12 milionů korun. To budou prémie pro její zaměstnance! Podobnou radost vám mohou udělat také výherní výsledky Eurojackpotu.

Výherce, který podle pravidel loterie Mega Millions může zůstat v anonymitě, si bude moci vybrat mezi tím, že si výhru vybere v plné výši, ale rozkouskovanou do několika let, nebo se spokojí s jednorázovou výplatou. V druhém případě by si ale z výhry musel odečíst různé poplatky a z krásných 32 miliard by mu zbylo „pouhých” 18 miliard. Ale máte šanci za život utratit 32 miliard?

Rekord drží výhra z roku 2016

Jak už jsme říkali, jedná se o třetí nejvyšší výhru v americké historii výher. Rekord stále drží výhra z roku 2016 v loterii Powerball. Tehdy to byla částka 1,59 miliardy a výhru si rozdělili tři výherci.

I vy se možná dočkáte rekordní výhry v Eurojackpotu. Po změně pravidel, která se udála na jaře tohoto roku, můžete v této loterii hrát až o tři miliardy!

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru