«

»

Vánoce se mohou pěkně prodražit i miliardářům

Foto: depositphotos

Už se vám z účtů za letošní Vánoce točí hlava a přitom do Štědrého dne nějaký čas ještě zbývá? Přáli byste si ještě do konce roku trefit Eurojackpot a být finančně za vodou? Nebojte, třeba se to podaří. A když ne, uklidňovat se můžete tím, že i miliardářům se z vánočních účtenek mohou přetáčet panenky… když se rozšoupnou.

Štědrovečerní večeře za 4 miliony

Asi před osmi lety byla aktuální nabídka štědrovečerní večeře, na kterou byste nejdříve museli vyhrát ve Sportce. Jednalo se o charitativní akci, jejíž výtěžek šel na pomoc potřebným. Večeře nabízela čtyři chody a sestávala se z ingrediencí, jako je 150 let starý balzamikový olej, hovězí Wagyu, pistácie Akbari, padesátikarátové lístky zlata, cibetková káva nebo šampaňské za 1,6 milionu korun. Tuhle večeři vám navíc mohl připravit v pohodlí vašeho domova proslulý šéfkuchař.

Vánoční koule za dva miliony

Také vánoční ozdoby měníte každý rok podle aktuálního trendu? To by se vám v případě vánoční koule za dva miliony mohlo značně prodražit, ne-li zruinovat. Dvoumilionovou vánoční kouli vyrobil anglický klenotník asi před deseti lety. Posázel ji asi 1500 diamanty, nechybělo ani osmikarátové zlato a rubín. Pracoval na ní celý rok a dokončil ji tematicky k Vánocům. Zdalipak byste si tuto baňku po výhře ve Sportce koupili?

Vánoční stromeček za 200 milionů korun

Kdybyste vánoční ozdoby nakupovali ve stylu předchozího odstavce, nejspíš byste neměli problém dostat se na konečný účet 200 milionů korun za vánoční stromeček. Přesně takovou cenu měl vánoční stromeček v luxusním hotelu ve Spojených arabských emirátech. Není pochyb, že velkou část peněz spolkly náklady na ochranku, která strom a šperky na něm střežila jako oko v hlavě 24 hodin denně.

Výhra v Eurojackpotu by vám přinesla opravdu bohaté Vánoce. Nejspíš by vám pak nebylo zatěžko oběhnout ještě letos druhé kolo vánočních nákupů.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru