«

»

Vášeň pro sněženky vás může přijít pěkně draho

Foto: pixabay

Běžné sněženky lze na jaře utrhnout na jakékoliv zahrádce či kdekoliv jinde, kde rostou. Pokud se však zamilujete do nového druhu, nezbývá, než jej ukořistit na aukci. Výhru v Eurojackpotu na to naštěstí nepotřebujete, několik desítek tisíc korun si však připravte .

Sněženka s názvem „Zlaté slzy” se vydražila v přepočtu za 54 tisíc korun

Vášnivému pěstiteli sněženek a specialistovi na nové druhy se nedávno podařil rekord. Nový druh sněženky nazvaný „Zlaté slzy” vydražil za dosud nejvyšší částku v jeho kariéře, a to za 1850 liber (to je v přepočtu více než 54 tisíc korun). Je to pro něj nový rekord, protože v minulosti prodával nové druhy dosud nejvíce za 1390 liber, což je až o 500 liber méně. Výherní výsledky v Eurojackotu to sice nejsou, ale ani tak není zájem o sněženky nejlevnější záležitostí. Zvlášť pokud jako zahradník chcete pěstovat a prodávat nové druhy.

Co se stane se sněženkou za několik desítek tisíc?

Samozřejmě si klidně po výhře v Eurojackpotu můžete na zahradu vysazovat sněženky za několik desítek tisíc. Podle odborníků však tato cibulka na žádnou zahradu nepřijde. Ačkoliv si její výherce přál zůstat v anonymitě, odborníci mají za to, že je to další vášnivý pěstitel a obchodník. Jeho cílem bude sněženku rozmnožit a prodávat, a proto cibulku nenechá na pospas myším a hryzcům. Peníze se mu mohou touto cestou vrátit za 3 až 4 roky. Po trefě v Eurojackpotu vám na účtu přistane mnohem větší částka, ani tak není kšeftování se vzácnými druhy sněženek k zahození. Pokud vás to chytne, nebude vám vadit ani fakt, že vyšlechtění nového druhu může trvat až 18 let. Ale ani výhra v Eurojackpotu nemusí být rychlejší, pokud vůbec nějaká padne.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru