«

»

Ve vízové loterii si můžete vsadit na nový život v Americe

Foto: pexels

Hrajete Sportku? Co se vám na loterii nejvíce líbí? Není to právě náhoda, která vás může proměnit v milionáře? Nejdůležitějším prvkem každé loterie je právě ona náhoda, která určuje výherce. Možná právě díky ní je princip loterie používán nejen za účelem výhry velké sumy peněz, nýbrž i při nejrůznějším výběrovém řízení. Podobně jako v Americe, kde vízová loterie funguje už od roku 1995.

Co je účelem vízové loterie?

Jak už z názvu vyplývá, je celkem jasné, co je hlavní výhrou vízové loterie. Je jí zelená karta, která výherci umožní legální pobyt v USA a s ním spojenou možnost práce, studia či využívání zdravotních a sociálních služeb. Vítězů je ale většinou vždy více. Spolu s žadatelem vízum dostává i jeho životní partner (manžel, manželka) a svobodní potomci do věku 21 let. A co byste vy řekli na to, kdyby vám Sportka výsledky přinesly úplně nový život?

Hlavním cílem vízové loterie je zajistit diverzitu imigrantů. Amerika je země založená na imigrantech, cílem vlády je však zajistit, aby imigranti přicházeli z různých koutů světa, mluvili různými jazyky a přinesli tak do země novou mentalitu. I z toho důvodu jsou z loterie vyloučené země, ze kterých do Ameriky každoročně míří nejvíce přistěhovalců. Mezi ně patří například Velká Británie, Mexiko, Brazílie a jiné země. Až na toto omezení se může do loterie přihlásit opravdu každý. I vy si tedy kromě Sportky můžete vsadit právě do vízové loterie.

Výhra v loterii však neznamená automatické povolení k pobytu, i tady si vás úřady napřed proklepnou.

S vízovou loterií si možná vsaďte i Sportku

Výhra v loterii Sportka může odstartovat podobnou změnu jako výhra ve vízové loterii. Život se vám zkrátka obrátí vzhůru nohama. A zatímco tučné výsledky Sportky vás dokážou připravit na většinu životních situací, na výhru ve vízové loterii se zkuste pojistit třeba tím, že si vsadíte Sportku. Nějaký ten miliónek na kontě se vám bude při cestě do Ameriky určitě hodit! Však víte, než si najdete práci, než se aklimatizujete… bude to chvíli trvat.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru