«

»

Věci jako psací stroj nebo vínové sako Hugha Hefnera na aukci způsobily vítr v peněženkách bohatých

Foto: pixabay

Zakladatel Playboye Hugh Hefner sice zemřel v září roku 2017 ve věku 91 let, ani o rok později a nejspíš ani teď nepřestává být o jeho osobní věci zájem. Je to ikona a tak se není čemu divit, že se movití fanoušci na akce tohoto typu třesou. A co vy? Dali byste téměř milion za sako, které Hefner nosil, kdybyste vyhráli v Extra Rentě?

Nejdráž se vydražil psací stroj, na kterém Hefner napsal první číslo Playboye

Až 3,7 milionu korun, které vám mimochodem mohou vynést výherní výsledky Extra Renty, neváhal utratit bohatý zájemce za starý psací stroj, který kdysi Hefner vlastnil. Jeho cenu nahoru vyhoupl prostý fakt, že na něm zakladatel Playboye v roce 1953 napsal první číslo dnes legendárního časopisu. Jestlipak tušil, že se o jeho stroj strhne taková mela v době, když na něm vyťukával první písmenka?

Zájem byl také o vychytávky Hugha Hefnera. Jednou takovou byl zlatý prsten s přihrádkou na viagru, který Hefner rád nosíval. Levné nebylo ani vínové saténové sako, ve kterém byl Hefner často viděn a které kupce vyšlo na milion korun. Podobné nákupy vás možná čekají už po výhře v Extra Rentě.

Dražily se i manžetové knoflíčky, námořnická košile nebo sbírka časopisů Playboy

Hugh Hefner se bezesporu postaral o to, aby byl svět o něco zajímavějším místem. Proto není divu, že leckdo by třeba i výhru v Extra Rentě utratil za jeho manžetové knoflíčky. Mimochodem ty zájemce vyšly na téměř 175 tisíc korun. Hefnerova oblíbená námořnická čepice pak zájemcům z kapsy vytáhla přes 440 tisíc korun. Mimo další věci se do aukce dostala také sbírka všech čísel časopisů Playboy od roku 1953 do roku 2013.

Výtěžek z dražby připadl Hefnerově nadaci, která bojuje o legalizaci marihuany pro lékařské účely nebo hájí občanské svobody.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru