«

»

Věděl, že šance na výhru je mizivá, ale i přesto zkusil své štěstí a vyplatilo se

Foto: depositphotos

Pokud si nevsadíte, nemůžete vyhrát

Z mnoha titulů, které Tom Vilsak žijící ve Waukee v Iowě za svůj život měl, včetně starosty, státního senátora, guvernéra Iowy a amerického ministra zemědělství, si nyní může přidat další. A tím je výherce Powerballu. Na konci ledna v něm totiž vyhrál cca 3,4 milionu korun.

Vilsak prozradil, že o výhrách v loterií sní jako každý jiný člověk, a ví, že šanci na výhru má jako všichni ostatní, tedy téměř nulovou. Ale i přesto chtěl zkusit své štěstí, které se na něj, jak už dnes víme, o pár dní později usmálo.

Bývalý senátor na vsazený tiket nejprve na několik dní zapomněl a zkontroloval ho proto až více než týden po slosování. Při kontrole čísel byl velmi nadšený, když viděl, že se několik z nich shoduje s čísly taženými. Pro jistotu tiket překontroloval ještě jednou a až poté se s výhrou pochlubil své ženě Christie, která si nejprve myslela, že jen žertuje a nechtěla mu uvěřit.

Vilsakovi věnují část výhry kostelu sv. Bonifáce. Další část uloží na budoucnost svých dětí a poté si zmenší dluh u banky, který si u ní před lety vytvořili v podobě hypotéky na nové bydlení.

Jedna rada od Toma Vilsaka: “Pokud nehrajete, nevyhraje!”

Stejné je to i u kterékoliv české loterijní hry a je úplně jedno, zda se jedná o Sportku nebo Šťastných deset. Pokud si prostě nevsadíte, nemáte absolutně žádnou šanci na výhru.

5/5 - (1 vote)

1 komentář

  1. řadový občan

    I ty cca 3 miliony korun konec konců přijdou vždycky každému vhod. Výherců takovéto částky je zřejmě poměrně hodně, není to nic neobvyklého. Ale sázející rádi čtou zprávy o výhrách v řádu o něco vyšším – například o výhrách v řádu jedné miliardy v euro
    jackpotu.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru