«

»

Věděli jste, že dříve Sazka kontrolovala tikety ručně?

Foto: Sazka

Na kontrole čísel se podílelo přes tisíc brigádníků

Nejoblíbenější českou loterii Sportku od Sazky v dnešní době sází, ať už online či pomocí loterijních terminálů, desetitisíce sázkařů. Několik chvil po slosování, které lze sledovat i v přímém přenosu na ČT1, jsou na internetu zveřejňovány výhry obou dvou tahů společně s počtem výherců, kteří dané pořadí a částku vyhráli. Kontrolování tiketů totiž probíhá tak rychle díky elektronické kontrole.

Dříve tomu tak ale nebylo, jelikož se kontrola tiketů prováděla ručně, a to od spuštění Sportky až do roku 1969 (12 let). Ačkoliv před 50 lety lidé nesázeli Sportku tak moc jako dnes, Sazka kvůli kontrolování tiketů přijímala na tuto práci zhruba 1,5 tisíce brigádníků. Tato práce byla velmi piplavá a zodpovědná, jelikož se musel pečlivě zkontrolovat každý tiket a každé vsazené číslo s čísly výherními.

 

4/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru