«

»

Velké čapí derby, aneb když milionář nemá komu odkázat svůj majetek

Foto: pixabay

S výhrou ve Sportce přijde jistě i smysl pro humor, pokud jste ho do té doby postrádali. Svědčí o tom i vtipálek, milionář a právník Charles Millar, který zemřel roku 1926. V jeho závěti odkázal svůj majetek té ženě, která během deseti následujících let porodí co nejvíce legitimních potomků. Závod o co možná největší počet miminek tedy mohl odstartovat. Do závodu „Velké čapí derby”, jak jej pořadatelé pojmenovali, se přihlásilo celkem 11 toronstkých žen.

Milionář bez dětí a rodiny

Milionář Charles Millar byl právník. I když měl mnoho kontaktů a známých, opravdová rodina mu chyběla. Za svůj život nezplodil jediného potomka. Možná i proto si to chtěl po své smrti vynahradit a svůj majetek odkázal ženě, která porodí co nejvíce dětí, které svými miliony následně zaopatří. Představte si, že by vám miliony přinesly ne výherní výsledky Sportky, nýbrž hromada vašich dětí! Závod trval deset let, během kterých Millarův majetek vzrostl na hodnotě. Výhru si rozdělily čtyři výherkyně. Každá z nich během deseti let porodila 9 dětí. Každá výherkyně dostala v roce 1936 částku 110 tisíc dolarů (dnes v přepočtu přes 2,3 milionu korun). Milionář Charles Miller měl tedy po smrti celkem 36 nevlastních dětí, které se narodily na popud jeho závěti.

Vtípek za vtípkem

Výhra ve Sportce vás bude bavit sama o sobě, co teprve, když si budete moci dělat legraci i z jiných lidí. Přesně v tom si milionář Charles Millar liboval. Milionářský baby boom nebyl jediným jeho vtípkem. Například odkázal luxusní dům na Jamajce třem svým známým, kteří se mezi sebou na smrt nenáviděli. Závěť říkala, že dům bude jejich pod podmínkou, že v něm vydrží společně bydlet po dobu jednoho roku.

Šťastná čísla ve Sportce mohou úsměv na tváři vyčarovat i vám, jen je trefit!

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru