«

»

Vídeňský projekt za 12 milionů nevyšel, lidé tam chodili na velkou

Foto: pixabay

Velkou slávu měl Vídni přinést projekt s názvem LooPi. Jednalo se o unisex ekologickou veřejnou toaletu. Navzdory tomu, že toaleta stála přes 12 milionů korun, v praxi neobstála. Lidé na ni chodili na velkou, a to byl problém. Výhra v Eurojackpotu vám může přinést mnohem originálnější toaletu, než byla tato.

LooPi jako ekologické řešení veřejných toalet

Stála v přepočtu přes 12 milionů korun, ale ve Vídni v Esterházyparku nevydržela ani do března tohoto roku, s čímž se počítalo. O co šlo? Jednalo se o projekt, který měl vyřešit otázku veřejných toalet. Toaleta LooPi, na kterou byste potřebovali výherní výsledky Eurojackpotu, se skládala z obřího pisoáru pro muže i ženy a rostlinného systému, který spláchnutou vodu pročistil a znovu vrátil do nádoby pro splachování. Vše se zdálo být růžové, když byla toaleta s velkou slávou uvedena do provozu. Ale jak se později ukázalo, i LooPi měla své mouchy.

I přesto, že velký nápis před toaletou upozorňoval návštěvníky, že je toaleta určena pouze k vykonání malé potřeby, lidé tam bez ostychu chodili i na velkou. No co máte dělat, když vás tato potřeba přepadne a široko daleko není nic, než právě tato milionová toaleta? Zdálo by se, že její milionová cena je zárukou, že vše bude fungovat, to se však projektanti tohoto díla přepočítali.

Až vyhrajete v Eurojackpotu, tento nefunkční záchod si určitě nekoupíte

Po výhře v Eurojackpotu si můžete koupit leccos. Ovšem zdá se, že o toaletu LooPi zájem mít nebudete. Kromě toho, že není určena k vykonání velké potřeby, pojme jen asi 30 litrů moči denně. To v případě veřejného použití není moc.

Toaleta ve Vídni nesklidila úspěch i kvůli tomu, že neměla prkénko a že se vždy automaticky zamkla, když se teploty venku přiblížily k nule. Hrozilo totiž, že rostlinný systém zamrzne a cirkulace a čištění vody už nebude možné.

Na začátku projektu se počítalo s tím, že ve Vídni toaleta vydrží asi do března tohoto roku a pak se přesune do jiného města. Avšak po tom, co se projevily její nedostatky, o ni bude stát jen málokdo.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru