«

»

Videohru Super Mario 64 si nový majitel nejspíš nezahraje, přesto mu z kapsy vytáhla přes 1,5 milionu dolarů

Foto: pixabay

Také jste věrní myšlence, že když něco hodně stojí, tak ať se to alespoň hodně využije? V tom případě vás zapečetěná kopie legendární videohry Super Mario 64 nejspíš nenadchne. Hodnotu má spíš jako fyzická memorabilie. Tak možná, až trefíte Eurojackpot, si i vy koupíte nějakou starou videohru za miliony, aniž by pro vás měla praktické využití.

Aukce starých videoher jsou stále častější

Bohaté výherní výsledky Eurojackpotu vás mohou zavést do aukčních síní. V nich si sice praktický nákup neuděláte, zato můžete rozhazovat svou výhru za velmi cenné nepraktické věcičky. Třeba i za legendární videohru Super Mario 64, která se nedávno v aukční síni Heritage Auctions vydražila za nečekanou cenu více než 1,5 milionu dolarů (to je v přepočtu přes 32,5 milionu korun). Tímto hra Super Mario 64 překonala rekord z roku 2019, kdy se za v přepočtu více než 18 milionů korun vydražila videohra Legend of Zelda. Pořadatele aukce nicméně překvapilo, že se hra Super Mario 64 vydražila za tak vysokou cenu. Na světě totiž existují další zapečetěné exempláře této hry, a proto zrovna tato verze nepatří k těm nejvzácnějším. Za tak vysokou cenu může podle nich kombinace hned několika faktorů. Hra je velmi populární. Je důležitým mezníkem ve světě videoher, protože zrovna tato verze znamenala pro Maria první přechod do trojrozměrného rozlišení. V neposlední řadě dostala hra Super Mario 64 velmi vysoké ohodnocení od společnosti Wata, která se zabývá sběratelstvím videoher.

V aukčních síních nakoupíte i jiné nepraktické věci

Že jste pro nákup videoher šťastná čísla Eurojackpotu netrefili? Dobře, v tom případě si můžete na zeď pověsit obraz s medvědí hlavou od Leonarda da Vinciho, který se v Londýně vydražil za neuvěřitelných 266 milionů korun. Pokud ale ani fakt, že je dílo staré 500 let, jeho vysokou cenu u vás neobhájí, musíte se rozhlížet dále. Ale nebojte, aukční síně jsou plné těchto věcí pro miliardáře a tím vy můžete být už po slosování nejbližšího Eurojackpotu!

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru