«

»

Vítěz letu Space X musel darovat svou výhru kamarádovi, protože překročil váhový limit

Foto: pixabay

Výhra v Extra Rentě vás jen těžko přesvědčí zhubnout. Nenastavuje totiž žádné váhové limity jako loterie o lístek pro vesmírný let ve Space X. První civilní let do vesmíru se sice konal loni v září, o smolaři Kyleovi Hippchenovi vás na Sedmičkách informujeme až nyní. Právě on totiž vyhrál místo ve vesmírné lodi Space X, která měla vůbec poprvé do vesmíru vyvézt amatérskou posádku. Bohužel pro svou nadměrnou váhu musel Kyle výhru přenechat někomu jinému. To je pro někoho, kdo nade vše miluje vesmír, snad ještě horší než ztráta výherních výsledků Extra Renty.

Jak vesmírná loterie vznikla?

O poprask ohledně vesmírné loterie, která měla zajistit místo ve Space X pro obyčejného smrtelníka, se postaral miliardář a pilot Jared Isaacman. Ten koupil čtyři letenky do vesmíru pro zářijový let, jednu pro sebe a další tři pro obyčejné smrtelníky. Zatímco první místo v kosmické lodi si svou záslužnou činností vysloužila lékařka Hayley Arceneauxová, o další místa se mohlo soutěžit.

Jedno místo bylo nabídnuto tomu zájemci, kdo navrhne ten nejlepší internetový obchod a podnikatelský plán, jež využívá software společnosti Shift4 (společnost Isaacmana). Tuto soutěž vyhrála jednapadesátiletá geoložka Sian Proctorová. Poslední místo pak bylo nabídnuto formou charitativní loterie. Té se přitom mohl zúčastnit každý, kdo přispěl jakoukoliv částkou dětské nemocnici St. Jude v Memphisu. Loterii vyhrál nadšenec do vesmíru a letecký kapitán Kyle Hippchen. Bohužel ten se na rozdíl od ostatních vybraných zájemců k Isaacmanovi nakonec nepřipojil, překročil totiž povolený váhový limit.

Do vesmíru místo něj letěl jeho kamarád

Vyhrát místo v Muskově vesmírné lodi Space X a pak se dozvědět, že jste příliš tlustý na to, abyste se k posádce připojil, to je tragédie. Je to jako trefit výhru v Extra Rentě a pak výherní tiket ztratit. Letecký kapitán z Floridy Kyle Hippchen přiznal, že takové zklamání do konce svého života nejspíš nerozdýchá. V době, kdy se o výhře dozvěděl vážil 300 liber, což je o 80 liber více, než povoloval váhový limit. Napřed přemýšlel, že za šest měsíců, které do letu zbývaly, zhubne. Možné by to bylo a motivaci měl ohromnou. Nakonec však usoudil, že to pro něj není ta nejlepší cesta a výhru předal svému příteli Chrisovi Sembroskimu. Kyle tak už navždy zůstane pouze mužem, který málem letěl do vesmíru.

A co udělá výhra v Extra Rentě s vaší váhou?

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru