«

»

Vlastní anebo náhodná čísla? Co ve Sportce raději sázet?

Foto: 777cz.eu

Náhodný tip anebo raději svá šťastná čísla?

Mnoho hráčů Sportky si láme hlavu s tím, zda je lepší v této loterii sázet vlastní šťastná čísla anebo využít náhodný tip, kdy za vás čísla vybere počítač, tedy generátor náhodných čísel. Odpověď je přitom velice jednoduchá. Pokud vám jde o trefení co nejvyššího výherního pořadí, což je základním cílem, pak je z pohledu pravděpodobnosti výhry úplně jedno, jaká čísla použijete. Náhodě je zkrátka fuk, kde a jaká čísla jste vzali. Vaše šance na výhru je tak v obou případech naprosto stejná.

Náhodný tip se může v některých situacích ale jevit jako lepší, a to právě vzhledem k tomu, že hrajete Sportku. Důvodem je, že výhry, pakliže je trefí více hráčů, se mezi ně ve stejném poměru přerozdělí. Když tedy například 2 hráči vyhrají 1. pořadí, v němž bude 10 milionů korun, každý z nich obdrží po 5 milionech. I to je dobrý. Představte si ale příklad, kdyby se oněch 10 milionů přerozdělovalo mezi 1 000 hráčů. Na každého by tak při štěstí, které ho může potkat jen jednou za život, zbylo pouhých 10 000 korun.

Proč o tom hovoříme? Protože u náhodného tipu se sotva stane, že by počítač vygeneroval 1 000 hráčům úplně stejná čísla a ta by nakonec ještě byla vylosována. Totéž se sotva stane, jestliže budete vsázet svá šťastná čísla, která ale nebudou všeobecně známá tak, aby je využívalo i spousty jiných sázejících. Nejhorší variantou tedy je, abyste například používali čísla po sobě jdoucí, jako 1 až 6, a podobně. Stejný nápad totiž dostávají stovky dalších hráčů, což se v případě výhry předního pořadí může obrátit v katastrofu v podobě zanedbatelné výhry.

Jiná situace by byla u loterií, jako je třeba Šťastných 10, kde se výhry nepřerozdělují mezi vícero výherců, ale dle počtu vsazených a uhodnutých čísel se vklad násobí předem daným koeficientem. Tady klidně můžete sázet čísla 1 až 10 a ničemu to vadit nebude. Sportka je však jiná, stejně jako většina ostatních loterií.

4.5/5 - (2 votes)

2 komentáře

 1. nešťastný účastník

  Jak mám zkontrolovat vsazená čísla? Doposud byla má čísla uložená a jednoduše jsem provedl kontrolu.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   nerozumíme dotazu. Jakým způsobem jste vsadil? Kontrolu čísel můžete provést například na tomto odkazu: https://777cz.eu/sportka-aktualni-vysledky-a-vyhry-online/

   777cz.eu

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru