«

»

Všimli jste si „nesrovnalostí” ve Sportce?

Ilustrační foto: 777cz.eu

Předpokládané druhé pořadí Sportky je vyšší než první

Neděle 11. října nebyla milionářům zrovna nakloněná. Jen dva výherci si odnesli v druhém tahu výhru 2. pořadí ve výši téměř 950 tisíc korun. Dnes ve středu 14. října se Superjackpot Sportky vyhoupl až do výše 45 milionů korun.

Předpokládaná výhra 1. pořadí je v I. tahu 6 200 000 Kč a v II. tahu 14 900 000 Kč. Předpokládaná výhra 2. pořadí je v I. tahu 6 270 000 Kč a v II. tahu 600 000 korun. Jackpot Šance je 3 300 000 korun. Ničeho jste si nevšimli?

Už třetí losování Sportky je v I. tahu 2. pořadí vyšší než 1. pořadí

Možná to ve změti čísel nejde tolik vidět… ale už třetí slosování Sportky se předpokládaná výhra 2. pořadí v I. tahu pohybuje výš než předpokládaná výhra 1. pořadí v I. tahu. Přitom vzhledem k přesně stanoveným procentním podílům pro jednotlivá pořadí výher by se tohle často stávat nemělo. Pojďme počítat.

Víme, že na výhry ve Sportce jde jen 50 % všech peněz, co lidé za tikety utratí. Těchto 50 % se rovným dílem rozdělí mezi I. a II. tah Sportky. Z takto rozdělených peněz jde na jednotlivá pořadí různě velký podíl peněz.

Na 1. pořadí jde konkrétně 22 % z rozdělených peněz, na 2. pořadí jen 7 %. A to je to, co dělá dnešní Sportku tolik udivující. Když na 2. pořadí jde jen 7 %, jak to, že je dnes 2. pořadí I. tahu vyšší (6 270 000 Kč) než 1. pořadí I. tahu (6 200 000 Kč)? Rozdíl je to 70 000 Kč ve prospěch druhého pořadí, ale ještě ve středu 7. 10. 2020 byl tento rozdíl dokonce přes 3 miliony!

Každé pořadí má svůj jackpot

Tato ne moc častá situace je způsobena tím, že první i druhé pořadí má svůj jackpot. I když do druhého jde méně peněz ze sázek, někdy druhé pořadí oproti prvnímu padá ve výhrách tak málo, že se do něj nastřádá více peněz než do pořadí prvního. Aktuálně už se rozdíl skoro smazává, ale třetí losování v řadě to tak je. Jak to bude po dnešním losování Sportky doopravdy bude záležet na tom, zda někdo první a/nebo druhé pořadí trefí a kolik výherců se o výhru bude dělit…

Tak co se pokusit o výherní výsledky Sportky zrovna teď, když je 1. a 2. pořadí I. tahu Sportky téměř vyrovnané?

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru