«

»

Vydělané versus vyhrané peníze

Foto: depositphotos

Pokud patříte k těm, kteří sází Šťastných 10 nebo jinou loterii už nějaký ten pátek a výhra se k vám konečně přižene s minimálně šesticifernou částkou, řádně ji přivítejte na svém kontě. Potom, co se s penězi pomazlíte, něco z nich utratíte a třeba i „ulejete” na své spořicí účty, můžete se podělit s těmi, kteří ještě nevyhráli o tom, jaké jsou výhody a nevýhody vydělaných versus vyhraných peněz.

Vydělané peníze mají vyšší hodnotu

Poctivou prací vydělaný milión má několikanásobně vyšší váhu než milión, který vyhrajete ve Sportce nebo ve Šťastných 10. Je totiž zatížený poctivou dřinou, trpělivostí, vytrvalostí, nápadem, probdělými nocemi… zkrátka a dobře ani ty nejlepší výsledky Šťastných 10 vám nezaručí tak upřímnou radost, kterou prožívají lidé, kteří za svou práci dostanou první výplatu nebo se objeví první zisky.

Vyhrané peníze jsou velkým překvapením

Vyhrát ve Šťastných 10, ve Sportce nebo v jiné loterii, to rozhodně nepatří ke všedním, každodenním zážitkům. Je to naopak velké překvapení. Což je zároveň výhoda i nevýhoda. Výhoda pro ty, kteří mají rádi překvapení. Nevýhoda pro lidi, kteří se jen těžko vyrovnávají se změnami a novými věcmi. Je ale pravda, že na miliónovou situaci se zvyká podstatně snáz.

Vyhrané peníze snáz utratíte

Peníze získané prostřednictvím výhry ve Šťastných 10, ve Sportce nebo v kterékoliv jiné loterii budete utrácet s nadpozemskou lehkostí. Tedy rozhodně snáz než peníze těžce vydělané, u kterých vás přepadne „rozhodovací paralýza” pokaždé, když otevřete svou peněženku.

Na vydělané peníze čekáte dlouho

Vydělané peníze mají své výhody, ale bohužel také nevýhody. Jednou z nich je skutečnost, že se na ně dlouho čeká. Trvá minimálně měsíc, než si z výplaty můžete koupit to, co chcete. V případě větších částek je dokonce potřeba spojit několik výplat nebo na konkrétní věc šetřit i několik let. To však ještě neznamená, že výhru máte lusknutím prstů. I na ni se čeká. Kolikrát celý život, aniž by vůbec dorazila, nebo alespoň ráčila oznámit, že nepřijde. Když ale padne, panejo! To jsou miliónové okamžiky!

Možná jsme některé rozdíly, výhody a nevýhody vynechali… prosíme tedy milionáře (viz v úvodu), aby náš seznam dokončili k obrazu svému, bude-li se jim do toho chtít.

4.3/5 - (3 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru