«

»

Výherce 34 miliard se konečně přihlásil o peníze

Foto: pixabay

Američan se o 2. nejvyšší výhru USA přihlásil po 4 měsících

Zhruba 4 měsíce čekal výherce z USA, který vyhrál v tamní loterii Mega Millions 1,5 miliardy dolarů (v přepočtu 34,2 miliard korun), než se o vyhrané peníze přihlásil. Miliardový jackpot padl v úterý 23. října 2018 a jde historicky o 2. nejvyšší výhru v USA a o 1. nejvyšší výhru, kterou získal jediný člověk.

Výherní tiket byl zakoupen ve státě Jižní Karolína, je proto velmi pravděpodobné, že výherce, jenž se rozhodl zůstat v anonymitě, pochází právě z Jižní Karolíny. Nový miliardář se rozhodl pro jednorázové vyplacení výhry místo pravidelné renty. Vyplacena mu po odečtení všech daní bude částka v hodnotě přes 870 milionů dolarů (v přepočtu více než 20 miliard korun).

Dosud nejvyšší výhra jaká kdy byla v USA a na celém světě vyhrána, padla v roce 2016 a činila 1,59 miliard dolarů (v přepočtu 35 miliard korun) a rozdělena byla mezi 3 výherce, kteří vsadili stejná čísla.

4/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru