«

»

Výherce pohádkového Powerballu si musel na svůj jackpot kvůli technickým závadám počkat o něco déle

Foto: pixabay

V úterý 8. listopadu padla v Americe historicky nejvyšší výhra – 2,04 miliardy dolarů, a to v Powerballu, kde rekordní jackpot rostl dlouhých čtyřicet slosování. Losovat se přitom mělo už v pondělí před 11 hodinou večerní, avšak kvůli technickým problémům se tažení výherních čísel posunulo na úterní ráno. Teď společnost Powerball vysvětlila, jaký byl opravdový důvod tohoto zdržení. Jen na okraj – kdyby na vás čekala mega výhra ve Sportce, vadilo by vám počkat si na ni o několik hodin déle?

Losování Powerballu se opozdilo kvůli technické chybě

Že na výherní výsledky Sportky se vyplatí si počkat, o tom svědčí rekordní výhra v Americe, jejíž výherce se ještě nepřihlásil. Slosování, které mělo původně proběhnout už v pondělí 7. listopadu večer zhruba před jedenáctou hodinou, provázely komplikace. Kvůli nim museli provozovatelé loterie slosování přeložit až na pondělní ráno. Už večer se přitom mluvilo o tom, že jedno obchodní místo nestihlo včas vložit do systému všechny údaje o sázkách. To později společnost Powerball i potvrdila a problém blíže specifikovala. Mohla za to chyba v komunikaci sázkařských systémů, které zaručují ověřování sázek. Minnesotský loterijní systém funguje na dvoufázovém principu ověřování vložených údajů. Jeden systém tedy zaznamenává transakce sázek a druhý jej pečlivě kontroluje. A právě tady nastala chyba, když tyto dva systémy přestaly navzájem komunikovat. Chyba se pak musela vysvětlit, což celé slosování posunulo až o 10 hodin. Jednomu šťastlivci však ty nervy za to stály. Ukázalo se, že vyhrává jediný tiket podaný v Altadeně v Kalifornii.

Výherce bude muset s kůží na trh

Už několikrát jsme na Sedmičkách uvedli, že výhra ve Sportce může být výhrou, ale i prokletím. Jen jestli se to netýká i výherce americké mega výhry. Ačkoliv se o výhru ještě nepřihlásil, už teď je jasné, že kalifornské zákony jej přinutí zveřejnit jeho identitu. Pouze 11 států v USA umožňuje výhercům zůstat v anonymitě, ale Kalifornie k nim bohužel nepatří. Možná proto výherce s přihlášením k výhře otálí. Jednoduše se připravuje na život po tom, co ji vyzvedne. Možná se někam přestěhuje, možná si změní jméno. Ostatně s tak velkou sumou může takřka cokoliv.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru