«

»

Výherce se stále nepřihlásil, propadne mu 35 miliard?

Foto: pixabay

Na převzetí výhry mu už zbývají jen 2 měsíce, jinak o ni přijde

Neznámý americký sázkař z Jižní Karolíny vyhrál v říjnu loňského roku v loterii Mega Millions v přepočtu zhruba 35 miliard korun. Výherce se do dnešního dne ale o výhru nepřihlásil. Jestliže to neudělá do 2 měsíců, ztratí na peníze nárok. Místní zákon totiž říká, že výherce má celkem 180 dní od slosování na výběr peněz. Pokud takto neučiní, částka bude rozdělena do všech 44 států, které jsou do loterie zapojeny.

O peníze z výhry nepřijde jen neznámý sázkař, ale i celá Jižní Karolína. Ta by totiž přišla o daň ve výši 1,4 miliardy korun, kterou by výherce musel ze zákona zaplatit. Jeden z členů státní rady se nechal slyšet, že by tyto peníze byly investovány do platů policistů, kteří by hlídali areály tamních vysokých škol a také na novou volební kampaň. Odměnu ve výši 1,1 milionů korun by dostal i obchod, v kterém byl výherní los prodán. Americká Rada ekonomických poradců chce od státu Jižní Karolína ale náležitou daň zaplatit, přitom ta je vyšší než 0,5 % celkového státnímu rozpočtu.

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru