«

»

Výherci často peníze poskytnou na dobročinné účely

Foto: pixabay

Kostel, prodejna, hřiště anebo nadace

Výherci pohádkových částek své peníze neutrácejí jen za nové automobily, domy, zábavu, drogy nebo dovolené. Najdou se totiž i tací, kteří vyhrané peníze investují do dobrých věcí.

Manželé Jacki a Gilbert Cisnerosovi

Manželé Cisnerosovi z Kalifornie v loterii vyhráli 266 milionů dolarů (v přepočtu více než 6 miliard korun). Své peníze neutratili za dovolenou ani nový automobil, ale část z nich vložili do nadace na vzdělání dětí ze slabších rodin.

Mary a Brain Lohse

Manželé Mary a Brain z Bondurantu v Iowě vyhráli v roce 2012 v loterii Powerball přes 200 milionů dolarů (v přepočtu přes 4,5 miliard korun), po zdanění jim bylo ale vyplaceno pouze 90 milionů dolarů (v přepočtu přes 2 miliardy korun). Výherci za vyhrané peníze splatili dluh místního kostela, kde měli před lety svatbu. Nechali také postavit obchod s potravinami za více než 4 miliony dolarů (v přepočtu téměř  100 milionů korun) a pro tamní střední školu zaplatili stavbu nového fotbalového hřiště.

4/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru