«

»

Výherci loterie Dave a Erica Harrig se výhrou semlít nenechali

Foto: pixabay

Dave a Erica Harrig, kteří v roce 2013 vyhráli v loterii přes 61 milionů dolarů (dnes to je přes 1,5 miliardy korun) mohou být příkladem pro ty, kteří mají po výhře v loterii našlápnuto do pekla. I vás může výhra ve Sportce dostat na kolena, pokud s ní špatně naložíte.

Jeden druhého drží na uzdě

Když Dave a Erica Harrig v roce 2013 vyhráli v loterii, věděli, že jim to kompletně změní život. Aby také ne. To samé mohou způsobit také tučné výherní výsledky Sportky. Jenže ti dva se rozhodli, že rozhodně nepůjdou ve šlépějích těch, kteří propadli alkoholu, nikdy nekončícím oslavám a ani se nestanou obětmi závistivců. Společně se svou rodinou vypracovali strategii, která jim měla pomoct výhrou proplout bez větší újmy.

Například hned po výhře jejich schránku zaplavily tisíce dopisů s žádostí o finanční pomoc. Ty se ale rozhodli ignorovat a finančně pomáhali jen těm charitativním organizacím, které si sami vybrali. A i když oba přestali chodit do práce, našli si své dobrovolné zaměstnání, ve kterém se realizují. Své děti ale normálně posílají na brigády, aby prý věděly, jak se vydělávají peníze.

Sice mají větší dům, spoustu hezkých věcí, opustili práci a absolvovali několik okružních plaveb po světě, jejich hodnoty se ale nezměnily.

Jiní takové štěstí neměli

Že i výhra ve Sportce může být pořádné zlo, o tom svědčí jiné příběhy lidí, kteří už tak pevní ve svých zásadách nebyli. Například již zesnulý Andrew Whittaker Jr. ze Západní Virginie, který na Štědrý den v roce 2002 získal tehdy rekordní jackpot 315 milionů dolarů v loterii Powerball. Lidé ho natolik obtěžovali s žádostmi o peníze, že mnohokrát litoval, že výherní tiket raději neroztrhal. Zemřel přirozenou smrtí ve věku 72 let, ale jeho život nebyl šťastný. Měl problémy s hazardem i alkoholem a tragicky zahynula jeho jediná vnučka. A něčemu takovému se Dave a Erica rozhodně chtěli vyhnout a daří se jim to!

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru