«

»

Výherní stírací los si můžete vyrobit i doma!

Foto: depositphotos

Jak si udělat stírací los?

Hledáte způsob, jak zabavit děti? Nebo přemýšlíte, jak originálně darovat peníze dítěti k maturitě? Hádáte se doma o to, kdo o víkendu udělá všechny potřebné domácí práce? To vše může vyřešit jeden los. Samozřejmě loterijní los napěchovaný výhrou by bodl…. díky penězům z loterie a částce podobné Superjackpotu Sportky byste si mohli najmout chůvu pro vaše děti, najmout si paní na úklid, která vyřeší nejen ty víkendy a dceři k maturitě bez obav a zcela neoriginálně podepsat tučný šek. O takovém loterijním losu však tento článek není. Prozradíme vám, jak vyrobit stírací los v domácích podmínkách a bez notáře, pod jehož stírací pole můžete ukrýt leccos.

Ideální odvykačka od návykového hraní loterie

Pravidelně sázíte Sportku nebo hrajete jiné loterie a už vám z toho kape na maják? Cítíte, že byste potřebovali oddech? Výherní výsledky Sportky opět nepatří vám, tak jste z toho frustrovaní? Pojďte se odreagovat. Odhlaste se ze svých online účtů a nechte sázenky sázenkama. Potřebovat budete:

  • papír,
  • fixy,
  • nůžky,
  • bílou voskovou pastelku nebo svíčku,
  • jar a jakoukoliv temperovou barvu.

Nejlépe z tvrdého papíru vystřihněte jakýkoliv požadovaný tvar vašeho losu. Může to být čtverec, obdélník, kolečko. Může se zavírat jako knížka, ale může mít i jen jednu stranu. Los jakkoliv nadepište – například „miliónová výhra” nebo „velké překvapení”. V hlavní části losu vymezte prostor pro jednotlivé výhry. Kružítkem můžete nakreslit například šest (i více) kulatých polí, do kterých napíšete výhru. Třeba bonbón, pusa, auto nebo i víkendový úklid. Zkrátka cokoliv, o co se v losu bude hrát. Pak určete pravidla. Nejjednodušší verzí je napsat na los něco ve stylu: „pokud najdeš tři stejná políčka, výhra je tvoje!”. A pak los nezapomeňte učinit výherním… do tří polí například napište „výběr spoření k maturitě”. Zbylá pole vyplňte čímkoliv. Klidně tam napište jen „ahoj” nebo „nic nevyhráváš”. Zkrátka podle toho, jaký los chcete mít.

Teď přichází ta nejdůležitější fáze. Pole s nadepsanou výhrou pečlivě překreslete bílou voskovou pastelkou (nebo bílou voskovou svíčkou), aby se na poli vytvořil mastný film. Potom smíchejte temperovou barvu s trochou jaru a směs štětcem naneste na povoskovaná hrací pole. Nechte zaschnout alespoň 2 hodiny. Po uschnutí je los hotový. Pole lze setřít podobně jako loterijní los – mincí.

Krásný dárek k svátku či narozeninám, že? Výhra ve Sportce není všechno. Může mít mnoho podob. U rodičů, kteří zůstali se svými dětmi v karanténě je výhrou vymyslet, jak na celý den zabavit své děti. Tohle může být dobrý tip!

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru