«

»

Výhra 80 milionů bude rozdělena mezi 1 400 sázejících!

Foto: pexels

Přes tisíc lidí bylo zprvu nadšených a potom ohromně zklamaných

V České republice u her jako je Sportka anebo Eurojackpot (s výjimkou Šťastných 10) platí pravidla pro vyplácení výher, že se částky mezi výherce stejného pořadí přerozdělí rovným dílem. Každý vítěz, nebo přesněji řečeno sloupec se správně trefenými čísly, tedy získá poměrnou část. Jižní Karolína, USA, to má stejně, což dokazuje událost jen pár dní stará, kdy byl trefen jackpot jedné z tamních loterií, a to ve výši 3 400 000 dolarů (v přepočtu cca 79,7 milionu korun).

Ačkoliv jde o obří částku, tak se výherci nebudou zase až tak moc radovat. Tažené číslice, kterými tehdy byly 2, 2, 2 a 2, totiž vsadilo celkem bez mála 1 400 lidí, mezi které bude výhra následně rozdělena, přičemž výši vyplacených peněz určuje částka, za kterou si dotyčný sázkař tiket se čtyřmi dvojkami vsadil.

Za sázku lidé mohli zaplatit od 0,5 do 24 dolarů. Podle toho jim poté na kontě přibude suma, která byla ve většině případů od 2 500 do 5000 dolarů. Lidé si také mohli vsadit více naprosto stejných tiketů naráz, což skutečně udělal jeden muž, který vsadil celkem 16 tiketů, každý s naprosto stejnými čísly 2, 2, 2, 2 a dohromady tak vyhrál 80 000 dolarů. I tak je to na první cenu bída, pořád ale dopadl mnohem lépe, než všichni ostatní.

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru