«

»

Výhra v loteri se pro ně změnila v boj o holý život

Foto: pixabay

Bydlet v Mexiku, tak možná ani vyhrát ve Sportce či jiné loterii nechcete. Proč? Řádí tam mafiánské gangy, které by na vaše peníze hned dostaly chuť. Své o tom ví rodiče, jejichž děti chodí do stejné mateřské školky. Ta se totiž stala výhercem mexické charitativní loterie, kterou vyhlásil mexický prezidentský palác. Školka v loterii vyhrála v přepočtu 21 milionů korun, po výhře však rodiny, jejichž děti tuto školku navštěvují, začaly bojovat o svůj holý život.

Výhru se nepodařilo utajit, a proto je začaly vydírat mafiánské gangy

Rodiče, kteří pro mateřskou školku svých dětí koupili los do charitativní loterie (asi před rokem) a vyhráli, by nejradši své loterijní štěstí zvrátili. Místo, aby z výhry v přepočtu 21 milionů korun školku renovovali, museli se odstěhovat ze svých domovů, protože se stali terčem vydírání. Výherní výsledky Sportky jsou naštěstí anonymní záležitostí. Jenže výhry v charitativní loterii utajit nelze. Když se školka chlubila tím, že má novou střechu a plánuje další renovace, stala se trnem v oku mafiánských gangů, které chtěly peníze pro sebe.

Napřed rodiny zkusily výhrůžkám odolat, později se ukázalo, že holý život by nedaly ani za všechny peníze světa. Nezbylo jim nic jiného než výhru odevzdat a modlit se, aby výhrůžky ustaly. O pomoc sice prosily místní ochranné složky, těm se však válka s gangy vymyká kontrole.

Výhra v loterii s sebou přináší i strach o svou bezpečnost

I proto výhry ve Sportce a v jiných loterií od Sazky podléhají přísné anonymitě. Pokud se tedy sami neprozradíte tím, že za výhru začnete zvát sousedy na velké mejdany, nikdo se o výhře nedozví. To v zahraničí to je jinak. Jména většiny výherců jsou zveřejněna, z části i proto, že to loterijním společnostem dělá reklamu. Kdo by nestál o fotku s obřím výherním šekem? Jenže pak, abyste se přestěhovali. Výhra může přitáhnout vyděrače i zloděje. Možná i proto si někteří lidé jdou výhru vyzvednout v přestrojení. Jsou známy případy, kdy si šel výherce pro výhru v masce Darth Vadera ze Star Wars nebo v masce vraha z filmu Vřískot.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru