«

»

Výhra v loterii je stejně pravděpodobná, jako když bankomat začne zničehonic chrlit peníze… a přesto se to děje!

 

Foto: pixabay

Výhra ve Šťastných 10 či v jiné loterii pořád nepřichází? Štěstí můžete zkusit také u bankomatů. Stačí se kolem nich sem tam procházet a možná budete mít štěstí jako muž na Rychnovsku, který takhle posbíral přes 144 tisíc korun.

Začátek tohoto roku si na muže z Rychnovska přichystal překvapení

Tak schválně, kolikrát se vám stalo, že jste trefili Šťastných 10? A kolikrát se vám stalo, že jste procházeli kolem bankomatu a ten začal zničehonic chrlit peníze? Obě události jsou jen velmi málo pravděpodobné, obě se však dějí. Poměrně nedávno se jedna stala muži na Rychnovsku. Ten procházel kolem bankomatu, když si všiml, že přihrádka na vydávání peněz je otevřená a chrlí jednu bankovku za druhou. Když muž všechny peníze posbíral a bankomat už žádné nechrlil, dopočítal se 144 tisíc korun. Peníze si však nenechal, nýbrž se v údivu vydal na nejbližší stanici policie, kde celou událost ohlásil a peníze odevzdal. Zdalipak za tento čin bude také odměněn? Kdo ví! Jistý je však fakt, že výherní výsledky Šťastných 10 v podobné hodnotě by žádného sázkaře neurazily.

Přitom podobný případ se udál před více jak deseti lety v Ostravě. V tomto případě bankomat na kolemjdoucího vychrlil celkem 40 tisíc korun. I tady se nálezce zachoval poctivě a celou událost nahlásil.

Peníze zapomenuté v bankomatu

O poctivosti mohou naštěstí mluvit i případy, kdy peníze v bankomatu při výběru zapomene konkrétní člověk. Toto se děje dnes a denně a třeba se to bude častěji stávat i vám, až vám výhra ve Šťastných 10 přinese velkou výhru a vy peníze přestanete počítat. V některých případech se však nejedná o drobné. Mluvit o tom může poctivý nálezce z Aše, který loni těsně před Vánocemi našel v bankomatu zapomenutých 120 tisíc korun! I on se zachoval správně a peníze odevzdal policii, na kterou se brzy dostavil i majitel peněz. Ten měl s výběrem menší komplikace, protože výběr zadal omylem dvakrát, aniž by si toho všiml.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru