«

»

Výhra v loterii mu vyrostla na stromě

Foto: pixabay

Jak se v Indii ukázalo, pro výhru v loterii Šťastných 10 si ne vždy musíte vsadit. Úplně totiž postačí, když si ji vysadíte. Své o tom ví indický farmář Sankalp Singh Parihar, který nevědomky na své zahradě vypěstoval nejdražší odrůdu manga na světě. Na aukcích v Japonsku se toto ovoce prodává za tisíce korun. Indický farmář si už kvůli zlodějům musel najmout ochranku.

Bez práce spousta ovoce!

Indický farmář koupil sazenice vzácného manga od náhodného cestujícího v autobuse. Zaplatil za ně v přepočtu asi 600 Kč. Na začátku si myslel, že ho prodávající napálil a sazenice zasadil jako obyčejné mango. Tyto myšlenky ho přešly ve chvíli, kdy plody jeho manga začaly růžovět. V té chvíli se ukázalo, že na své zahradě pěstuje vzácnou odrůdu Miyazaki manga, která v Japonsku stojí tisíce korun a vyžaduje velice přísné podmínky pro pěstování. Na rozdíl od toho v Indii je pěstování této odrůdy naprosto bezpracné. Je to podobné jako s výherními výsledky Šťastných 10. Když při vás stojí štěstí, uhádnout šťastná čísla nemusí být dřina. Jediné co Ind musel udělat je, že si najal ochranku. Brzy se totiž rozkřiklo, že na svém poli pěstuje vzácná manga a kromě neškodných obdivovatelů se u něho začali objevovat i zloději.

Velmi přísné požadavky na ovoce

Až vyhrajete Šťastných 10, možná už si ovoce na běžném trhu nekoupíte. Místo toho budete obcházet nejrůznější aukce, na kterých se vzácné kousky ovoce budou dražit za nehorázné sumy. V Japonsku je po vzácné odrůdě manga Miyazaki velká poptávka. Aby jednotlivé kusy ovoce mohly jít do aukce, jsou na ně kladeny přísné požadavky. Například musí obsahovat dostatečné množství cukru a musí splňovat spodní hranici váhy alespoň 350 gramů. Pro pěstování tohoto manga v Japonsku jsou vytvořeny umělé podmínky, v Indii to jde samo! Pro Inda je náhodný kup vzácných sazenic výhrou v loterii. S ovocem má velké plány, chce se zdokonalit v jeho pěstování a zpřístupnit ho ostatním. A jaké plány budete po výhře ve Šťastných 10 spřádat vy?

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru