«

»

Výhra v loterii se může ukrývat na vaší zahradě

Foto: pixabay

Opakované sázky do loterie Korunka vám stále nevychází? Jen aby to nebylo proto, že se vám výhra v loterii skrývá spíše na zahradě. Své o tom ví muž z Opavska, který v roce 2016 našel poklad… respektive poklad na své zahradě vykopal bagrem při úpravě terénu.

2 231 pražských grošů Karla IV. a Václava IV. se ukrývalo jen v půlmetrové hloubce

Výherní výsledky Korunky mohou být leckdy vzdálenější než opravdový poklad. O tom se přesvědčil muž z Vítkovska na Opavsku, který v roce 2016 při úpravě své zahrady bagrem narazil na keramický hrnec s mincemi. Doslova mince lžící bagru rozsypal po své zahradě. Původně netušil, že trefil loterii. Až když poklad odevzdal a na mince koukli odborníci, zjistil, že se jedná o největší nález pražských grošů na našem území. Byly to mince panovníků Karla IV. a Václava IV., které do země musel zakopat někdo hodně bohatý. Vzhledem k tomu, že se keramická nádoba ukrývala jen půl metru pod povrchem, je s podivem, že nebyla objevena dříve.

Dlouhá léta se mince restaurovaly a teprve nedávno byla vyčíslena jejich skutečná hodnota. Ta se odhaduje na 1,5 milionu korun. Jejich šťastný nálezce dostane nejen 10 % nálezného, jak určuje zákon, nýbrž dalších 342 tisíc korun. Dohromady si tedy přijde na 489 tisíc korun… To si člověk může lámat hlavu nad tím, jak terénní úpravy své zahrady zaplatí… a hle, narazí na hrnec starých mincí!

Mince, které muž objevil v roce 2016, se do Muzea Beskyd ve Frýdku-Místku dostanou až někdy v roce 2024. Zatím jsou totiž pořád podrobeny pečlivému zkoumání odborníků.

Nejedná se o první ani poslední nález pokladu

Nalézt poklad je jako vyhrát v Korunce. Případ muže z Opavska není prvním ani posledním takovým nálezem. Proto na jazyku visí otázka… co když poklad nevězí ve šťastných číslech loterie Korunka, nýbrž spí pod povrchem vašeho drahého a dlouho pěstovaného trávníku?

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru