«

»

Vyhrála miliardy, uhádnete důvod, proč je nechtěla vyplatit?

Foto: pixabay

Po rekordní loterijní výhře následoval soudní spor!

V České republice mohou loterijní výherci jakkoliv vysoké částky ve Sportce, Šťastných 10 anebo třeba v Eurojackpotu zůstat po jejím vyzvednutí  v anonymitě. V některých amerických státech to tak ale není. Loterie v těchto zemích totiž musí zveřejňovat jméno i bydliště výherce a z reklamních důvodů dost často i fotografii s obřím šekem. Jedním takovým americkým státem je například New Hampshire, ve kterém před několika měsíci v loterii Powerball jedna sázkařka vyhrála 560 milionů dolarů (v přepočtu přes 12 miliard korun).

Žena si svou výhru ale nechtěla dlouhou dobu nechat vyplatit, jelikož potom by společnost, která loterii provozuje, zveřejnila její jméno, a to si výherkyně zásadně nepřála. Chtěla totiž nadále chodit do práce, za kulturou a do obchodů bez toho, aby si na ni ukazovali, že je to právě ona, která vyhrála v Powerballu stovky milionů. Z tohoto důvodu se výherkyně pustila s loterií do soudního sporu, který nakonec vyhrála.

Čerstvá milionářka se ale mohla soudu ušetřit, kdyby si špatně nevyložila loterijní pravidla. Výherci si totiž v některých amerických státech, mezi něž právě patří i New Hampshire, mohou založit anonymní trust, do něhož se poté výhra vloží. Loterijní společnost dále komunikuje pouze s osobou, která je pověřena výhercem, aby výhru spravovala. Žena ale pravidla nepochopila správně a v loterijní společnosti podepsala příslušné dokumenty na své jméno, což znemožnilo vložit výhru do trustu a zůstat anonymní.

Američanka si nakonec po vyhraném soudu nechala vyhrané peníze vyplatit jednorázově, a tak z celkové výhry po zaplacení daní dostala “pouze“ 264 milionů dolarů (zhruba 5,8 miliardy korun). Výherkyně také velmi brzy založila fond na charitativní účely, do něhož chce za svůj život vložit v přepočtu od 500 milionů do 1 miliardy korun.

4.3/5 - (3 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru