«

»

Vyhrát v loterii je jedna věc, neusnout na vavřínech věc druhá

Foto: pixabay

Přestože maximálním úsilím, které pro výhru v loterii vynaložíte, je vyplnit sázenku a vsadit ji (třebaže opakovaně), je důležité po výhře v loterii neusnout na vavřínech. Přísloví „usnout na vavřínech” se pojí s vítězstvím (přeneseně s jakýmkoliv úspěchem), kdy byl vítězi dán na hlavu vavřínový věnec. V případech, kdy tento vítěz na sobě dále nepracoval, protože si myslel, že vše ostatní už půjde samo, a předběhli ho mnozí další, kteří na sobě mezitím naopak tvrdě dřeli, můžeme mluvit o tom, že onen vítěz usnul na vavřínech. A stejné přirovnání můžeme použít i u výherců v loterii Sportka. I tady je potřeba neusnout na vavřínech.

Vyhráli v loterii a začali podnikat

Nejlépe si přísloví „usnout na vavřínech” správně vyložili ti výherci loterie, o nichž média mohla po čase mluvit jako o podnikatelích. Tito šťastlivci dobře věděli, že samotná výhra je šťastnými neudělá nebo že jim do konce jejich života nevystačí. Proto část peněžních prostředků z výhry vložili do vlastního podnikání. Ať už nakoupili nemovitosti, které dále pronajímali nebo rozjeli úspěšnou firmu, mohli si výskat i v době, kdy na jejich účtu už moc peněz z výhry nezbývalo.

A jak byste s výherními výsledky Sportky naložili vy?

Úplně nejhorší je po výhře ve Sportce nemít žádný cíl

Bohužel ne všechny příběhy výherců loterie jsou takhle šťastné. Mnohem častěji se totiž stane, že výherce Sportky nebo kterékoliv jiné loterie nemá vůbec žádný cíl a to je potom velký průšvih.

Takoví výherci pak utrácejí jen do doby, dokud mají z čeho. Někteří jen přeskakují z jednoho projektu na druhý, aniž by to dávalo sebemenší smysl. Mnozí z nich pak skončí s pár tisícovkami na účtu a jsou na tom mnohem hůř než před výhrou.

Nemůžete vědět, zda-li vám Sportka výsledky přinesou výhru. Stejně tak nemůžete vědět, že vám ji nepřinesou. Proto dříve, než podáte vyplněnou sázenku obsluze terminálu, mějte v hlavě plán, který povede vaše první kroky po výhře.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru