«

»

Výhru v loterii před manželem/manželkou jen tak neschováte!

Foto: pixabay

Zrovna se nacházíte uprostřed rozvodového řízení a i nadále sázíte vaši oblíbenou Sportku, Eurojackpot nebo Šťastných 10? Dosud vám výsledky Sportky výhru nepřinesly, a proto nepředpokládáte, že to v nejbližší době bude jiné? Na vašem místě bychom toto přehodnotili. Jakákoliv výhra, která se uskuteční v době trvání manželství nebo ještě před rozvodem totiž spadá do společného jmění manželů. Na toto téma se už stalo dost opravdových případů, které musel řešit soud.

Utekl před manželkou i s výherním losem!

Jeden úsměvný případ se stal v Thajsku. Mladý manželský pár tam před nějakou dobou v loterii vyhrál v přepočtu asi pět miliónů korun. Na začátku z toho měli obrovskou radost a výhru spolu oslavili. Později se však do soužití dvou mladých lidí vkradly hádky a nedorozumění. Vše se začalo točit kolem peněz a rozdělení výhry. Kamenem úrazu nejspíš bylo to, že muž chtěl podle svého utratit větší podíl z výhry. Na to však manželka nepřistoupila, a tak muže nenapadlo nic lepšího, než i s výherním losem utéct.

Jeho žena však celou věc nahlásila na policii. Kdyby muž výhru vybral a začal ji utrácet podle svého, hrozily by mu až tři roky vězení za zpronevěru. Krátce na to, co se zpráva o jeho útěku rozšířila v novinách i v televizi, mohla manželka svého manžela i s losem zase vítat doma. Jestli to bylo s otevřenou náručí… to vážně netušíme. Moc šancí tomu ale nedáváme.

Při rozvodu zamlčel obří výhru ve Sportce

Pro další podobný případ se můžeme vrátit do České republiky, a to o řadu let zpátky, kdy panu T. vynesly výherní výsledky Sportky kolem 32 miliónů. Jelikož byl zrovna v rozvodovém řízení se svou manželkou, pro výhru si přišel sám a také ji celou zamlčel. Jenže 32 melounů jen tak neutajíte a už vůbec ne před manželkou.

Ta se brzy o výhře dozvěděla a nárokovala si polovinu. Rozvedení ještě nebyli. Celý případ šel k soudu a rozhodnuto bylo až o dlouhých osm let později ve prospěch manželky. Podle verdiktu měla nárok na přesnou polovinu. Té se ale nejspíš nedočkala. Poslední informace o tomto případu vedou k tomu, že byl manžel několikrát obviněn z různých trestných činů a přestupků. Dnes prý už nemá ani korunu.

V Amsterdamu se na věc dívají trochu jinak

Pořádné zadostiučinění musela zažívat žena v Amsterdamu, když se na ni v roce 2014 usmálo štěstí v loterii a vyhrála v přepočtu téměř 60 miliónů korun. Do té doby příliš štěstí neměla. Už tři roky její manžel bydlel u milenky a z toho důvodu s ním byla v rozvodovém řízení. Jelikož se však výhra uskutečnila ještě v průběhu rozvodu, nárokoval si její stále ještě manžel polovinu. To však žena nechtěla dopustit a obrátila se na právníka.

Kupodivu pak soudy rozhodly ve prospěch ženy. Ačkoliv se výhra uskutečnila ještě v manželství, manželka mohla dokázat, že už tři roky s manželem nebydlí. Dokázala také to, že výherní tiket zaplatila ze svého bankovního účtu. Manžel tak může akorát hořce litovat rozvodu. Tak velká výhra výherkyni určitě pomohla setřít všechny slzy a začít žít život naplno. Sice bez manžela, ale s 60 milióny na bankovním účtu.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru