«

»

Výlet s dětmi za kulturou vás někdy může vyjít pěkně draho

Foto: pixabay

Každý, kdo má děti a nechce s nimi sedět na zadku doma, vám řekne, že výlety s nimi vycházejí pořádně draho. To máte vstupné pro všechny členy rodiny, parkovné, oběd, nějaký ten suvenýr či hračku z místa výletu na památku, tady zmrzlina, tady pitíčko… takhle vám víkend může pořádně zatočit s rozpočtem. Člověk aby na tyto výlety vyhrál ve Sportce. A to do nich rozhodně nepočítáme škody, které někdy rodiče za svá dítka musí uhradit. Třeba jako nedávno pár v Šanghaji v Muzeu skla, kde jejich děti rozbily Popelčin zámek v hodnotě 1,5 milionu korun.

Někomu škodu hradí pojistka, jinému tučná výhra v Eurojackpotu

Rodičům je obecně doporučováno mít v případě podobných nehod uzavřenou alespoň nějakou pojistku na blbost. Ta jim částečně kryje záda. Finanční jistotu vám mohou přinést také výherní výsledky Eurojackpotu. V této mezinárodní číselné loterii můžete hrát až o 2,5 miliardy korun.

Ať už pojistku nebo tučný finanční polštář v podobě výhry v Eurojackpotu jistě uvítáte v situacích podobných té, která se nedávno odehrála v šanghajském Muzeu skla. Právě zde byl vystavený unikátní Popelčin zámek celý z foukaného skla, který vyhotovil španělský umělec Miguel Arribas. Prací na zámku strávil přes 500 hodin. Skleněný zámek obsahoval 30 000 jednotlivých částí a vážil kolem 60 kilogramů. Jeho věže byly zdobené 24karátovým zlatem. Popelčin zámek byl v muzeu jen na dívání, umístěný pěkně za lanem, které ho oddělovalo od prostoru pro veřejnost. Za lana se ale děti dostaly a zámek rozbily. Podle informací se už muzeum spojilo s umělcem Arribasem a domlouvá jeho opravu. Nooo, ten bude skákat nadšením! Rodina se za incident omluvila a slíbila, že škodu uhradí. Ale ta ostuda!

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru