«

»

Využili díru v softwaru a nárokovali si výhru přes 342 milionů korun

Foto: pixabay

K unikátnímu případu došlo na konci roku 2009 v sázkové společnosti Tipsport, kdy podvodní sázkaři využili díru v softwaru a svými vklady na kurzových sázkách vydělali přes 342 milionů korun. Společnost Tipsport, u které si můžete vsadit loterii Korunka, výplatu razantně odmítala. Kdyby byla sázka uzavřena podle herních pravidel loterie, sázkaři by si díky ní přišli na krásných 342 milionů korun. Šlo ale o podvod, kdy sázkaři využili měnící se systém loterijní společnosti. K žádnému vyplácení obrovské výhry tak nedošlo.

Vynalézaví sázkaři

V noci na 22. prosince 2009 sázková společnost Tipsport měnila svůj systém. Toho využili vychytralí sázkaři – skupina asi 20 lidí, kteří si vsadili způsobem, který by před ani po změně systému možný nebyl. V průběhu změny systému se však stalo, že byly sázky přijaty. Po odehraných zápasech, na které si vsadili, si mohli sázkaři nárokovat výhru, která dohromady přesahovala 342 milionů korun. Tak rekordní sumu společnost Tipsport ještě nevyplácela, a proto není divu, že se bránila zuby nehty. Ani výherní výsledky Korunky od Tipsportu by vám takové jmění nepřinesly! Bylo jasné, že jde o podvod.

Zakázané podpůrné sázky

Celý podvod spočíval v podpůrných sázkách, kdy sázkaři opakovaně na jeden tiket zařadili stejnou příležitost a tím se pokusili svou výhru znásobit. Sázející tak například vsadil pouhých 5 Kč. Ale tím, že svou sázku na jednom tiketu nepovoleně opakoval, výhru několikanásobně zvýšil.  Tipsport celé jednání sázkařů označil za podvodné a dokonce na ně zvažoval trestní oznámení. Podle mluvčího Tipsportu je možné, že se sázkaři nějak dozvěděli, že se bude systém měnit a toho pak následně využili. Na začátku roku 2010 soud sázkové společnosti Tipsport potvrdil, že výhru vyplácet nemusí.

Žádné pohádkové jmění se tak pro sázkaře nekonalo. Většinou nezbude nic jiného, než se v Korunce či v jiných loteriích pokusit zvítězit legálně. Teprve potom se o vaše aktuální výsledky nemusíte přetahovat u soudu.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru