«

»

Vzácná čínská váza se vydražila za neuvěřitelných 189 milionů korun… a to se pochybovalo o její pravosti

Foto: pixabay

 

Mimořádná váza se v říjnu dražila v aukčním domě Osenat ve Francii. Majitelka ji zdědila po své matce, která vázu zase dostala od své matky vášnivé sběratelky. Původně si myslela, že za modrou kruhovou vázu utrhne v přepočtu 50 tisíc korun… výsledná cena však byla mnohonásobně vyšší. Vystoupala na 189 milionů, a to pro kupce nebyla vůbec konečná částka. Na poplatcích za aukci zaplatil dalších 34 milionů korun. No řekněte, stojí někomu taková váza za to, aby utratil celou výhru ve Sportce? Nejspíš ano!

Vázu majitelka zdědila spolu s bytem své matky

Čekáte na výherní výsledky Sportky? Výhra v loterii nemusí být jediná, která vám do klína snese pořádný balík peněz. Přesvědčila se o tom nejmenovaná Francouzka, která k odhadci přišla s vázou, o které věděla, že bude mít nějakou cenu. Netušila však, že se její hodnota vyhoupne do výšky přes 189 milionů korun. O ceně a pravosti modré kruhové vázy, která pochází z 18. století z čínské dynastie Ming, pochyboval také expert, jehož si majitelka vázy najala. Nicméně váza prošla rukama dalších badatelů a dokonce byla vystavena na internetu. A vzhledem k tomu, jaká senzace se kolem ní spustila, se ani nelze divit tomu, že se její cena vyšplhala tak vysoko. Zájemci se ihned začali předbíhat v tom, kdo vázu a za kolik koupí. Pod kotel zájmu přiložili i další experti, kteří pochybnosti o tom, že váza možná není pravá, zcela vyvrátili.

Velký zájem o vázu byl v Číně

Možná byste po mega výhře ve Sportce tolik za vázu i utratili… nejdřív byste se však o ni museli přetahovat s dalšími zájemci, z nichž většina pocházela z Číny. Číňané jsou totiž na svou historii velice hrdí, a tak není divu, že také kupec vázy pochází z Číny.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru