«

»

Vzpomněli byste si v milionové závěti na sousedy?

Foto: pixabay

Pokud v rodině panují dobré vztahy, očekává se, že v závěti bude pomýšleno právě na rodinné příbuzné. Jenže, co když už nikdo z nich nežije? Pro Němku Renatu Wedelovou to nebyl problém. 168milionový majetek odkázala městečku, ve kterém strávila celý svůj život. Město Waldsolms tak může pro příští rok počítat s navýšeným rozpočtem.

Darovali byste výhru ve Sportce na rozvoj vašeho města?

I přesto, že má kde kdo řadu připomínek k tomu, co by na svém městě či v místě svého bydliště vylepšil, tučné výherní výsledky Sportky by tomu jen stěží někdo obětoval. Jiné to je, když peníze na vašem účtu už nevyužijete, a proto je odkážete v závěti. Němka Renate Wedelová musela rozhodnout, co se stane s 168 miliony po její smrti. Logicky nejdříve myslela na svou sestru. Ta ale zemřela ještě dříve, a proto velkou sumu jako náhradní řešení odkázala městu. Jak starosta městečka uvedl, doteď tomu nikdo nemůže uvěřit. Peníze se použijí na potřebné úpravy a rozvoj města, přesně tak, jak si Renate přála.

Odkud měla Renate tolik peněz?

I přesto, že všichni v městečku paní Wedelovou dobře znali, byli překvapeni tak obrovskou sumou. Tu Renate nezískala z výhry v loterii, jak by si někdo mohl myslet, nýbrž byla výsledkem podnikavého ducha jejího manžela. Ten obchodoval na burze a zřejmě se mu dařilo.

Manžele Wedelovi tak mohou odpočívat v pokoji, protože za sebou nechali opravdu viditelný odkaz. V městečku nejspíš vznikne nová školka a cyklostezky.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru