«

»

Warren Buffett opět poobědvá s vítězem charitativní dražby, tentokrát už naposledy

Foto: pixabay

Už od roku 2000 mají lidé možnost v rámci charitativní akce poobědvat s Warrenem Buffettem. Avšak na to, abyste si přiťukli sklenkou vína se sedmým nejbohatším člověkem na světě, potřebujete trefit Eurojackpot. Dražba, která se konala v pátek 17. června očekávaně překonala rekord z roku 2019. Anonymní zájemce byl ochotný za oběd s Buffettem zaplatit 19 milionů dolarů (447 milionů korun).

Když zvete Warrena Buffetta na oběd, musíte mít tučné konto

Eurojackpot výherní výsledky vám mohou splnit sen, kterým může být setkání s celebritou. Tou Warren Buffett bezesporu je a podobných charitativních akcí se účastní už od roku 2000. Nynější dražba obědu s ním však trhla rekord, možná proto, že takto hodlá Buffett s vítězem dražby poobědvat už naposledy. Anonymní boháč za oběd s Warrenem Buffettem zaplatil rekordních 19 milionů dolarů. To je v přepočtu 447 milionů korun, tedy částka, kterou lze vyhrát v Eurojackpotu. Minulá dražba se v roce 2019 vyšplhala na „pouhých” 4,57 milionu dolarů. Tehdy si oběd s Buffettem koupil obchodník s kryptoměnami Justin Sun. Výtěžek těchto dražeb putuje vždy na dobrou věc, tentokrát na pomoc bezdomovcům. Slavnostní oběd se bude konat v newyorském Manhattanu a vítěz si bude moci pozvat dalších sedm hostů. I tentokrát Buffett upozorňuje, že nehodlá probírat téma jeho budoucích investic. Je to jeho strategický a pochopitelný krok. I když tentokrát by mohl udělat výjimku vzhledem k tomu, že celkem nedávno oznámil, že se hodlá postupně zbavit svého veškerého majetku.

Být miliardářem se časem omrzí

Pokud se o výhru v Eurojackpotu teprve pokoušíte, je těžké si představit, že někdo se svých miliard jen tak vzdá. Přesně to má v plánu Warren Buffett, který se veřejnosti zavázal, že se postupně zbaví veškerého svého majetku, který rozdá různým charitativním organizacím. Je vidět, že být miliardářem se také časem omrzí.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru