«

»

Z domnívaného starého elektrického kabelu se vyklubal poklad v hodnotě sedmi milionů

Foto: pixabay

Někdy se vám do výměny staré podlahy nechce, a tak práci odkládáte, jak jen to jde. Pak ale možná odkládáte i bohatství, které se může pod podlahou skrývat. Své o tom ví manželé z Yorkshiru, kteří pod svou starou podlahou nečekaně našli pohár se starými mincemi z období 1610 až 1727. Tak to je lepší, než trefit výherní výsledky Korunky!

Mysleli, že je nová podlaha vyjde na dost peněz… vzhledem k nálezu ji měli za hubičku!

Renovace starého bydlení se často odkládá, a to z několika důvodů. Chybí čas, peníze i chuť se do náročné rekonstrukce pouštět. Byl to i případ mladých manželů z Yorksihu, kteří se do domu, v němž později našli poklad, nastěhovali před deseti lety. K rekonstrukci se po této době rozhodli v roce 2019 aniž by tušili, že jim výměna staré podlahy za novou kompletně změní život. Jó i výhra v Korunce je většinou nepředvídatelná!

Když manželé vytrhali stará prkna, našli něco, co jim v prvních chvílích připomínalo starý kabel. Pak tu věc však oprášili a zjistili, že je to pohár plný starých mincí. Když později poklad odevzdali do rukou odborníků, aby se dozvěděli, zda má nějakou cenu, mohli jásat. Ukázalo se totiž, že mince pocházejí z období 1610 až 1727 a že patřily významné kupecké rodině Fernley-Maistersových z Hullu. Poklad, který čítá přes 260 kusů mincí, patří v Anglii k rekordním.

Teprve teď jdou mince do aukce

Jedinou nevýhodou pod podlahou nalezeného pokladu je ta, že může trvat delší dobu, než se dočkáte bohatství i na vašem bankovním účtě. Je to i případ těchto manželů, kteří mince nalezené v roce 2019 draží až teď, tedy o tři roky později. Mince za tu dobu prošly rukama nejrůznějších odborníků a byly profesionálně vyčištěny a prozkoumány. Teprve teď, kdy je vše zdokumentováno, může dojít k dražbě. Ta by měla manželům vynést v přepočtu přes 7 milionů korun. A na tuto sumičku se vyplatí si počkat!

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru