«

»

Z historie Sazky: nejoblíbenější a nejstarší hrou je Sportka

Foto: 777cz.eu

Sazka za dobu své existence spustila 10 loterijních her, začala vydávat stírací losy a zavedla kurzové sázky

Společnost Sazka vznikla před více než 60 lety v roce 1956. Za dobu své existence spustila přes 10 loterijních her. Některé byly postupem času zrušeny, jiné si můžete vsadit i dnes. Sazka začala vydávat i stírací losy a zavedla kurzové sázky.

Jedna z loterijních her, která se stala u lidí tak oblíbená, že si je můžete zahrát i dnes, je například Sportka, která vznikla už v roce 1957. Další takovou hrou je Šťastných 10, jež se začaly hrát před 24 lety v roce 1994. Po novém tisíciletí vznikají další hry, jako Keno, s nímž se začalo v roce 2002. V roce 2003 byly spuštěny Euromiliony, v roce 2008 Kostky, po dalších 4 letech Kasička a v roce 2014 Eurojackpot.

Například hru Sazka, která nesla název po společnosti a vznikla v roce jejího založení , si už dnes nezahrajete. V roce 1967 vznikla hra Mates (Malá televizní soutěž), která je dnes už taky zrušena. Dalšími hrami, které jste si v minulosti mohly zahrát, byly taktéž Sázka a Tutovka.

1.7/5 - (3 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru