«

»

Z klientů banky se ze dne na den stali milionáři, jiní o své úspory přišli

Foto: pixabay

Miliony nemusí rozdávat pouze loterie Korunka, nabídnout je může klientům i banka. V noci ze 7. srpna na 8. srpna musela Equa bank přistoupit k neplánové odstávce. Na bankovních účtech jejich klientů totiž řádili šotci. Klienti této banky mohli na svých účtech zaznamenat přírůstky i poklesy ve statisících až milionech. S penězi šlo přitom volně nakládat a přeposílat je na další bankovní účty.

Chyba na straně banky způsobila, že se někteří její klienti mohli cítit jako po výhře v loterii

Ve výherní výsledky Korunky doufá každý. Jaké to je mít na účtu miliony, nasimulovala banka svým klientům na začátku srpna. Tehdy se na bankovních účtech klientů Equa bank děly věci, kterým jen málokdo chtěl uvěřit. Kvůli technické chybě na straně banky docházelo k chybnému zobrazení zůstatků na bankovních účtech klientů. Ti se celou věcí dobře bavili prostřednictvím sociálních sítí. Většina z nich vyjádřila přání, aby byl milionový zůstatek na jejich účtu reálný. Ne všichni to ale viděli v tak zábavných barvách. Řadě klientů vznikly i potíže kvůli tomu, že se jejich stav naopak o statisíce snížil. To jim zkomplikovalo například pobyty v zahraničí. Banka musela neplánovaně přistoupit k odstávce, aby chybu napravila.

Po výhře v loterii vám miliony na účtu zůstanou

Raději než spoléhat na chybu své banky, zkuste vyhrát v Korunce. Kdyby výhra přece jenom padla, miliony na vašem účtu přistanou a žádná banka je nebude chtít vrátit zpět. Že i banky, které mají pod palcem obrovské sumy peněz, dělají chyby, o tom svědčí řada reálných tuzemských i zahraničních případů.

Například před dvěma roky Komerční banka omylem rozeslala přes 130 tisíc plateb dvakrát. Kvůli omylu banka navíc zaplatila celkem 40 milionů korun. Peníze navíc u klientů obratem stornovala. A tak se u nich žádná radost jako po výhře v Korunce nekonala.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru