«

»

Z milionáře zlodějem za mřížemi

Foto: pexels

Ve jménu Boha očišťoval svěřené peníze, které následně už nevracel

Kanaďan Darshan Dhaliwal pocházející z městečka Brampton vyhrál před necelými 7 lety v jedné z tamních loterií 1 000 000 kanadských dolarů (přepočtu cca 17 milionů korun). Výherce se v době, kdy mu byl od loterijní společnosti předán výherní šek, nechal slyšet, že svou výhru nehodlá rozfofrovat jako ostatní. V první řadě si chtěl zaplatit veškeré dluhy a poté si koupit nový dům a automobil. Jak s výhrou muž skutečně naložil, není známo.

Před pár lety se ale o Dhaliwalovi začalo v médiích psát znova. Tentokrát ne jako o výherci a milionáři, ale jako o zločinci. Muž se totiž v roce 2016 a 2017 dopustil takzvaných náboženských zločinů, kvůli kterým se dostal do vězení, kde čeká na soud.

Při prvním zločinu v roce 2016 napovídal Dhaliwal jedné Kanaďance, že je obdařen jistými nadpřirozenými schopnostmi, díky kterým umí očistit její peníze od zlých duchů a jako důkaz svých schopností používal svou milionovou výhru. Žena mu tehdy dala na očištění zhruba 61 000 kanadských dolarů (v přepočtu 1 milion korun) a drahé šperky, které měl na své posvátné zahradě zahrabat pod zem a díky různým rituálům jej očistit.

Druhý případ, jenž se stal o rok později, byl téměř stejný. Tentokrát mu ale jistá žena svěřila 74 000 kanadských dolarů (v přepočtu přes 1,2 milionu korun). Ty měl také zahrabat na svém pozemku a pomocí rituálů ve jménu Boha očistit. Když však ženy nedostaly peníze ani šperky nazpět, rozhodly se obrátit na policii. Ta případy důkladně prošetřila a zavřela viníka do vazby. Policisté si nejsou jisti, zda muž obelstil pouze tyto dvě ženy, a proto vyzývá ostatní poškozené, aby se přihlásili a podali výpověď.

3/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru