«

»

Z obecní kasy vytáhla miliony, aby je vrazila do hazardu

Foto: depositphotos

O velké pozdvižení se postarala účetní z obce Hrádek u Sušice, na kterou v polovině roku 2020 prasklo, že z obecní kasy vytáhla miliony, aby je následně vrazila do hazardu. Kdyby vyhrála, prý by peníze vrátila zpět, ovšem štěstí jí nepřálo.

Výhra v loterii nepřicházela a plat účetní nestačil

Sem tam si vsadit Eurojackpot je ještě v pořádku, ovšem prosázet celou výplatu, to už zavání závislostí. O tom, jak moc může být taková závislost nebezpečná, se přesvědčil starosta obce Hrádek u Sušice. Ten se v polovině roku 2020 nestačil divit tomu, kam mizí miliony z obecní kasy. Na problém divných transakcí ho přitom upozornila banka. Původně si myslel, že jde o omyl, který se určitě vysvětlí. Čekal ho však hororový scénář v podobě účetní, kterou zaměstnával a která bohužel propadla hazardu. Ať už se snažila o výherní výsledky Eurojackpotu, nebo zkoušela štěstí v rychlých loteriích, což je mnohem pravděpodobnější, plat účetní jí nestačil. Hazardu propadla natolik, že si z obecního účtu vypůjčila přes 1,5 milionu korun a o další peníze (2,5 milionu) připravila také obec Hoštice, o jejíž finance se starala na vedlejší pracovní poměr.

Sen o výhře v Eurojackpotu, který se nekoná

Jakkoliv bizarně může celý příběh znít, jedná se o velkou tragédii, která může postihnout každého, kdo bezhlavě propadne hazardu. Příběh účetní z Hrádku u Sušice není ani zdaleka ojedinělý. Jakkoliv se sny o výhře v Eurojackpotu mohou zdát reálné, je potřeba uznat, že vám výhra zkrátka není souzena. Neuvědomil si to ani mladík z Královehradeckého kraje, který někdy kolem roku 2008 naházel do automatů miliony nejen z tátovy firmy. Celý příběh byl velmi zvláštní tím, že mladíkovi peníze do kasina vozili jeho rodiče, kteří po tom, co se mladík k závislosti přiznal, věřili, že nějakou část prohraných peněz vyhraje zpět… bohužel nevyhrál.

U ostravského krajského soudu stál v roce 2020 také pan Tomáš S., který svému zaměstnavateli z pokladny vyvedl až 25 milionů korun, které prosázel, aniž by vyhrál. A seznam gamblerů rozhodně není u konce. Všechny tyto případy mají jednu podobnost – navenek se tito lidé jevili úplně normálně, přitom ve skutečnosti se kvůli hazardu dopouštěli velkých podvodů.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru