«

»

Z pohádkové výhry si ponechala pouze střípek jackpotu

Foto: pixabay

Napadlo by vás někdy, že po výhře ve Sportce dáte z pohádkové výhry pryč téměř všechno a pro sebe si ponecháte pouze malicherný kousek jackpotu? Obvyklé to sice není, ale děje se to. Když Margaret Loughrey v roce 2013 vsadila loterii, šťastná čísla 19, 23, 27, 42 a 44 jí snesla jackpot 27 milionů liber (to je dneska v přepočtu přes 816 milionů korun). Z této pohádkové částky si pro sebe Margaret nechala pouze 1 milion liber (přes 30 milionů korun). Ze „zbytku” podpořila rodinu a své rodné město Strabane (Severní Irsko).

Vždycky si vystačila s málem

Štědré Margaretino gesto vyrazilo dech řadě lidí, jak ale Margaret sama tvrdí, vždy si vystačila s málem. Polovinu života strávila na sociálních dávkách, protože nemohla zavadit o pořádnou práci. Když už byla zaměstnaná, brala pouze minimální mzdu. Jen těžko uvěřitelnou výhru v loterii proto bere jako výzvu, aby změnila věci, které ji samotnou rozčilovaly. S tučným finančním balíčkem v zádech se naplno pustila do aktivit ve městě. Vytvořila centrum, které pomáhá lidem zvýšit si pracovní uplatnění a najít si práci. Za tuto pomoc by sama Margaret byla ve svém chudém životním období velmi vděčná. Jak říká, ne vždy je potřeba trefit jackpot, stačí pouze, když dostanete příležitost. A tu teď lidem ve svém rodném městě rozdává plnými hrstmi.

Možná až vám výherní výsledky Sportky s nekonečnou řadou nul na konci přistanou na bankovním účtu, také začnete měnit věci kolem sebe.

To, co jste nikdy neměli, vám chybět nemůže

Vzhledem k tomu, že vyhrát hlavní cenu ve Sportce je jen velmi málo pravděpodobné, je skutečnost, že se po výhře rozloučíte s většinou výhry, velmi nepravděpodobná. Ale co vy víte. Třeba budou výherní výsledky Sportky natolik bohaté, že tolik chtít nebudete. Pro Margaret to těžké nebylo, protože se řídí heslem, že jí nemůže chybět to, co nikdy neměla. Nechat si pro sebe jackpot ve výši 27 milionů liber považuje za zločin a věří, že by se řada lidí zachovala podobně… tomu moc nevěříme zase my, ale možná, že se pleteme!

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru