«

»

Z těch, co v minulosti lehkovážně utráceli bitcoiny, by dnes byli miliardáři!

Foto: pexels

Pokud patříte mezi ty, kteří v minulosti vlastnili bitcoiny a lehkovážně je utratili třeba za nákup pizzy, nejspíš jejich aktuální kurz už raději ani nesledujete. Ten se vyšplhal dokonce nad hladinu 50 tisíc dolarů (to je v přepočtu přes milion korun). Najít v kapse svého online kabátu jediný bitcoin, to je jako vyhrát ve Sportce. Jenomže, kdo mohl tušit, že cena bitcoinu, který vznikl v roce 2008, za desetiletí vystřelí tak vysoko? To je asi jako dopředu znát čísla pro výherní výsledky Eurojackpotu!

Pizza za 10 miliard korun

Nejspíš ani výherce Eurojackpotu by si nekoupil pizzu v miliardové hodnotě. Takových nákupů však za bitcoiny v minulosti proběhlo hodně. Například mladík Laszlo Hanyecz si v online řetězci objednal dvě pizzy celkem za deset tisíc bitcoinů. V té době se daly bitcoiny získat ještě za klikání na reklamu, a proto neváhal utratit 10 tisíc bitcoinů za pizzu, která stála 25 dolarů. Tehdy si snad ještě pochvaloval, že pro naplnění žaludku nemusí vytahovat reálné peníze. Jenže teď, při aktuálním kurzu bitcoinu, ho pizza z minulosti nejspíš v žaludku tíží. Dnes 10 tisíc bitcoinů = přibližně přes 10 miliard korun. Tedy je pro co plakat. To je podobné, jako byste výherní tiket Šťastných 10 vyprali v pračce a nadobro zničili.

Podobných případů je celá řada. Na sociálních sítích si například James Howells posteskl, že v minulosti nedopatřením vyhodil disk, na kterém měl 7 500 bitconů. A určtiě není sám… mít tak věšteckou kouli, že?

Pokud vám tedy v „kapse” virtuální bitcoiny nechrastí, můžete se o miliony pokusit v loterii.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru