«

»

Z vedoucího v potravinách se stal přes noc miliardář

Foto: pexels

Kvůli pravidlům nemohl zůstat v anonymitě

Richard Wahl pocházející z města Vernon Township v New Jersey, kde pracoval jako vedoucí výrovy v potravinářství, se před několika měsíci stal vítězem obří výhry činící 533 000 000 dolarů (v přepočtu přes 12,6 miliardy korun).

Richard si svůj tiket, obdobu Sportky nebo Eurojackpotu, vsadil na benzínce, která se nachází na trase do práce. Vzápětí na něj zapomněl a vzpomněl si až den po slosování, když v televizi uslyšel, že někdo vyhrál jackpot. Před členy rodiny zavtipkoval, že to byl on a šel si tiket překontrolovat. Nejprve si myslel, že vyhrál pouze milion dolarů (v přepočtu cca 23,7 milionu korun). Když mu došlo, že výhra bude mnohem vyšší, nevěřil svým očím.

Kvůli loterijním pravidlům New Jersey nemohou výherci, stejně tak i Richard, zůstat v anonymitě a musí se zúčastnit následné tiskové konference. Právě na konferenci výherce prozradil, co s tolika penězi bude dělat. V první řadě chtěl konečně doplatit dlouholetou hypotéku na dům a poté opravit své milované auto. Peníze si ale nehodlá užívat sám. Bude s nimi pomáhat své rodině, přátelům a část pošle i různým charitám.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru