«

»

Za 15 let do banky uložil 90 miliard korun

Foto: pixabay

Jaké to je, když vám rukama projde 2,5 miliardy korun, to vědí výherci Eurojackpotu, v němž se na vrchních příčkách o miliardy hraje. Jaké to je, když vám rukama projde 90 miliard, o tom by mohl vyprávět směnárník z Ústí nad Labem. Tomu se ale do popisování tohoto pocitu vůbec nechce. Kvůli vyšetřování policií pro podezření z podvodu praní špinavých peněz by byl totiž nejraději, kdyby se o něm už vůbec nemluvilo.

Jak vysvětlit podezřelé miliardy?

Výherní výsledky Eurojackpotu vám naštěstí zaručí anonymitu, a tak se můžete v klidu radovat z výhry. Jak ale vysvětlit podezřelých až 90 miliard? To půjde jen těžko. Směnárník z Ústí nad Labem se musel zpovídat nejen policii, nýbrž i bance, která tak vysoký vklad prověřovala. Bankám směnárník vysvětloval, že se jedná o výnosy jiných směnáren. A i když zisky těchto směnáren nebyly ani zdaleka tak vysoké, praní špinavých peněz směnárníkovi policie neprokázala. O tak vysoké vklady se nicméně začal zajímat i Finanční analytický úřad, který začal pátrat po původu peněz. Jestli původ směnárník nedoloží, hrozí mu doměření daně a další pokuty. Jak ale chcete doložit 90 miliard, když takovou částku nemáte šanci vyhrát ani v Eurojackpotu? Pro zajímavost, abyste se na tuto sumu dostali, museli byste plný Eurojackpot trefit až 36x.

Hlavně nenápadně

I s výherním tiketem Eurojackpotu je potřeba chovat se nenápadně, abyste o něj náhodou nepřišli. Také obezřetně, abyste jej neztratili. Je ale divné, že při tak velkých vkladech se na směnárníka nepřišlo mnohem dříve. Trvalo totiž 15 let, než v bance 90 miliard nashromáždil. I tak se ale vždy jednalo o velmi vysoké částky. Nápadný byl i způsob jejich uložení. Muž vkládal eura, ale vybíral dolary.

O případu se nicméně směnárník bavit opravdu nechce a mlčenlivost nesmí porušit ani pracovníci banky.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru