«

»

Za diskriminační urážky na pracovišti vysoudil pár v přepočtu 3,5 milionu korun

Foto: pixabay

Výhra v Eurojackpotu stále nepřichází? Možná i proto nemůžete odejít ze zaměstnání, ve kterém se vám nejenže nelíbí, ale dokonce vás tam třeba zesměšňují a ponižují. Pak je ale potřeba se bránit. Možná na svém zaměstnavateli vysoudíte miliony, jako se to podařilo homosexuálnímu páru v Itálii. Postavení se šikaně čelem a její zdárné vyřešení je lepší než kdejaké výherní výsledky Eurojackpotu. I když výhra v Eurojackpotu by sama o sobě také leccos vyřešila.

Na pracovišti se smáli jejich sexuální orientaci

Marc z Itálie spoluvlastnil spolu s dalšími lidmi restauraci Piatto v Itálii a měl v ní dokonce třicetiprocentní podíl. Jeho přítel Tim v restauraci pracoval jako číšník. Oba však upadli v nenávist ostatních svých kolegů a spolumajitelů a stali se terčem šikany. Ve snaze je z práce vyštípat a hlavně pak Marca přinutit, aby pustil svůj podíl, měli agresoři na adresu mužů nemístné poznámky a posměšky. Došlo to tak daleko, že Marcovi dokonce psali nenávistné vzkazy, ve kterých mu vyhrožovali fyzickým násilím. Takové chování bylo pro oba samozřejmě neúnosné. Když se situace ani po čase nezlepšila, rozhodli se odejít. Přitom Tim neviděl výplatu za posledních sedm měsíců a Marc se jen těžko domáhal vyplacení svého podílu. Protože něco takového nelze nechat jen tak, rozhodli se oba, že se obrátí na soud. Pro své tvrzení měli nasbíráno mnoho důkazů, které diskriminační chování potvrzovaly. Když výhra v Eurojackpotu nepřichází, lze vyhrát i jinak, třeba tak, že se postavíte sami za sebe a budete se bránit.

Soud mužům dal za pravdu a přiklepl jim odškodné v přepočtu 3,5 milionu korun

U soudu muži našli pochopení. Díky četným důkazům soudu příliš netrvalo, aby poškozenému homosexuálnímu páru přiklepl odškodné, které dohromady činilo v přepočtu 3,5 milionu korun. Miliony na účtu oběma pomohou na útrpnou minulost pomalu ale jistě zapomínat.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru