«

»

Za dobře zapamatovatelné telefonní číslo můžete klidně utratit milion a víc

Foto: pixabay

Umíte si představit, že byste si po výhře ve Sportce koupili atraktivní telefonní číslo za milion a více? Proč ne, kšeftování s pěkně vypadajícími  a dobře zapamatovatelnými čísly je běžnou praxí nejen ve světě, nýbrž i u nás! Jedno z nejdražších čísel je u nás k mání za více než 1,8 milionu korun. No nekupte to!

1,8 milionu za osm sedmiček

Sedmička je všeobecně považována za šťastné číslo a vůbec není špatný nápad poslat ji do loterie pro výherní výsledky Sportky. Na zvážení případným zájemcům přenecháme otázku, zda je výhodné vyplácnout 1 815 000 Kč za osm sedmiček ve VIP telefonním čísle. Právě tolik stojí nejdražší telefonní číslo na portále VIPčísla.cz, které zní 777 717 777. Nakoupit zde můžete i jiná zvučná čísla za méně peněz. Říkáte si, že jen málokdo si na takovou frajeřinu bez štědré výhry ve Sportce troufne? Tak to se pletete. O čísla je velký zájem, především v podnikatelské sféře. Podnikatelé telefonní čísla s opakujícími se čísly či dvojicemi čísel kupují hlavně kvůli dobré zapamatovatelnosti a líbivému vzhledu na vizitce.

Zlatá telefonní čísla běžně nabízejí operátoři

Pro to, abyste měli zajímavé telefonní číslo, nemusíte trefit Sportku. Zvučná a estetická čísla běžně nabízejí také operátoři. Za zlatá čísla zaplatíte okolo 6 tisíc korun, za stříbrná o polovinu méně. Pak je možné nechat si své telefonní číslo sestavit čísly z data narození. Pro ostatní už číslo není dobře zapamatovatelné, pro majitele má však takové číslo vnitřní hodnotu. Na ceně atraktivní telefonní čísla stoupají zpravidla ve chvíli, kdy se dostanou do ruky překupníkům. Ti si jsou vědomi jejich hodnoty, a pokud najdou zájemce, jsou ve vatě. Asi podobně, jako když trefí Sportku.

Nejdražší české číslo za 1,8 milionu korun však není nic v porovnání se světem. Jedno z nejdražších telefonních čísel na světě se prodalo v roce 2014 ve Spojených arabských emirátech. Telefonní operátor Etisalat za něj chtěl v přepočtu 42 milionů korun a movitého zájemce tato částka nezaskočila. Čtyři desítky milionů z kapsy vytrousil i přesto, že se jednalo ne o prodej, nýbrž jen o dvouletý pronájem čísla. Peníze z prodeje šly na charitu.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru