«

»

Za dva dolary vyhrál třetí nejvyšší výhru v americké historii loterijních her – v přepočtu 22 miliard korun

Foto: depositphotos

Vedle amerických jackpotů vypadá jackpot Eurojackpotu (se svým stropem maximálně 2,5 miliardy) jako jejich chudý příbuzný. V loterii Mega Millions vyhrál zatím neznámý výherce z Detroitu 1,05 miliardy dolarů (to je v přepočtu přes 22 miliard korun). Pořadatelé loterie uvádějí, že se jedná o třetí nejvyšší výhru v americké historii loterie. V roce 2016 si tři výherci v Americe rozdělili jackpot v hodnotě 34 miliard. O dva roky později pak jediný hráč bral jackpot 33 miliard korun.

Za 43 korun 22 miliard korun

I ve Sportce můžete s jedním sloupečkem za 20 Kč vyhrát první pořadí. Pokud si vsadíte všech 10 sloupců a za Šanci připlatíte dalších dvacet korun, můžete za 220 Kč trefit Superjackpot Sportky. K tomu stačí uhodnout 6 čísel pro první pořadí a poslední číslo Šance. Miliardový obchod svou sázkou uzavřel i zatím ještě neznámý výherce z Detroitu, který za dva dolary (asi 43 korun) trefil jackpot ve výši 1,05 miliardy dolarů (22 miliard korun). Jak loterijní společnost uvedla, šance na výhru přitom byla zanedbatelná.

O podstatný kus výhry přijde kvůli daním a poplatkům

Ještě před rokem 2020 zůstávaly výherní výsledky Sportky výhercům v plné jejich výši. Od ledna 2020 se však výhry nad 1 milion korun daní 15% daní z příjmu. To samozřejmě zamrzí. Útěchou vám však může být skutečnost, že ani ve světě tomu není jinak. Konkrétně náš výherce z 22 miliard po odečtení daní a poplatků dostane jen něco přes 15 miliard. I to je však dost na to, aby z rozkrojeného výherního koláče rozdal i něco rodině a i potom mu zbude dost na pohádkový život.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru