«

»

Za jednu jedinou stránku komiksu kupec zaplatil 72 milionů

Foto: pexels

Zdálo by se, že když už se po výhře v Eurojackpotu rozhodnete koupit cenný komiks se Spidermanem, budete si ho moci koupit celý… ale ne! V přepočtu 72 milionů korun vám může z peněženky vytáhnout jen jedna jeho stránka, v tomto případě stránka č. 25, na které je pavoučí muž zobrazen v ještě černém obleku. Jó, člověk nikdy neví, co si za výhru v Eurojackpotu koupí, dokud nevyhraje.

Za kresby Mikea Zecka jsou fanoušci ochotni zaplatit nehorázné sumy

Nelze se divit tomu, jak moc cenné jsou původní komiksy nakladatelství Marvel s hrdiny, mezi kterými nechybí ani Spider-Man. Své o tom ví jejich skalní fanoušci, kteří se předhánějí, aby mohli na aukcích s touto tematikou, pokud na to mají, utržit ty nejlepší kousky. Jedna pro ně typická aukce se konala i v lednu tohoto roku v aukční síni Heritage Auctions. Na této akci se prodávaly vzácné exempláře komiksů a nejdražší položkou se stala právě stránka č. 25 z osmého sešitu komiksové řady Secret Wars nakladatelství Marvel. Za stránku s vyobrazeným pavoučím mužem v černém obleku byl kupec ochotný utratit v přepočtu 72 milionů korun. Přitom předešlá stránka stejného komiksu, tedy strana č. 24 by ho vyšla o dost levněji. Prodala se za 288 tisíc dolarů (to je 6,7 milionu korun). Zdá se, že na zkompletování celého komiksu musíte napřed trefit Eurojackpot.

Po výhře v Eurojackpotu na miliony hledět nemusíte

Pokud se vám tento nákup zdá být přitažený za vlasy, zkuste se trochu vžít do kůže miliardáře. Vždyť i po výhře v Eurojackpotu můžete mít na kontě až 3 miliardy… tedy tolik peněz, že začnete mít strach, že je za svůj život neutratíte. Pak se možná i vy přikloníte k nákupům, kdy vás jedna stránka s kresbou vyjde na několik desítek milionů a bude vám jedno, co si o vás myslí druzí. Nehledě na to, že ona stránka vám může časem ještě vydělat. Časem tyto díla mívají ještě vyšší hodnotu, a tak, když vás přestanou bavit, je můžete opět někomu prodat.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru