«

»

Za možnost oživení po smrti zaplatil Američan přes tři miliony korun

Foto: pixabay

Ať v životě trefíte Sportku nebo ne, smrt je nevyhnutelná. Nebo to neplatí? Řekli bychom, že je samozřejmá, kdyby nebylo Američana, který natolik věří v možnost oživení, že za ni neváhal zaplatit v přepočtu 3 miliony korun. Po výhře ve Sportce ho můžete následovat.

Dražší než běžný pohřeb

Naděje na život po smrti vás může vyjít podstatně dráž než obyčejný pohřeb, a to za předpokladu, že se po smrti necháte zakonzervovat v nádrži s kapalným dusíkem. Záruku nemáte žádnou, a tak platíte více méně za naději. Za zakonzervování jednoho těla si firma Cryonics Institute účtuje v přepočtu 600 tisíc korun a tak lze jen směle říct, že obyčejný pohřeb by vás vyšel mnohem levněji. Ale co, výherní výsledky Sportky si stejně do hrobu nevezmete!

V proceduru, kdy je lidské tělo krátce po smrti zmrazeno a poté je jeho krev nahrazena nemrznoucím roztokem, věří sám ředitel této společnosti Dennis Kowalski, který na seznam čekatelů neváhal zapsat sebe, svou manželku a své tři syny. Celkově ho to vyšlo v přepočtu na tři miliony korun, ale nelituje. Věří totiž, že se v budoucnu najde možnost, jak lidský život vrátit zpět. No aby také ne, když společnosti šéfuje a od zájemců, kterých není málo, vybírá neskutečné peníze.

Zájem o zmrazení je velký

Jak dlouho bude tělo zájemce konzervováno a jak se bude postupovat v případě, že společnost zkrachuje nebo dojde k poruše chladících komor, to už se nikde neuvádí. Možná přece jen bude lepší výhru ve Sportce před svou smrtí rozfofrovat.

Ačkoliv se možnost zmrazení jako ve filmu Navždy mladý s Melem Gibsonem jeví nereálně, ostatně asi stejně jako výhra ve Sportce, je o ni velký zájem. Na seznam čekatelů lze zapsat nejen lidi, ale také zvířecí mazlíčky. Zkrátka proti gustu…

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru