«

»

Za oslavu 50milionové výhry utratil 70 000 Kč, zřejmě ji ale nedostane

Foto: pixabay

Nejprve obrovská radost, potom hořké zklamání

Jestliže se některému ze sázkařů podaří vyhrát statisícovou, milionovou či dokonce miliardovou částku, je velmi pravděpodobné, že takovýto úspěch pořádně oslaví a nehledí přitom moc na útratu. Jak ale sám poznal jeden britský výherce, oslavu je lepší uspořádat až po vyplacení výhry, ne dřív.

Opačně, dříve slavil, než dostal peníze, to právě udělal Andrew Green (52) pocházející z Washingboroughu, Spojené království. Ten totiž vsadil v online hře pojmenované Magic Seven, jež provozuje společnost Bedfred, 100 liber (v přepočtu přes 2,9 tisíce korun) a za několik hodin vyhráním jackpotu vklad rozmnožil na neuvěřitelných 1,7 milionu liber (v přepočtu cca 49,8 milionů).

Andrew byl z výhry velice nadšený, jak by ne, proto uspořádal párty pro své nejbližší, která ho v přepočtu vyšla na asi 70 tisíc. Jenže po 5 dnech se mu ozvala loterijní společnost s tím, že mu výhra vyplacena nebude, jelikož zjistila chybu v softwaru, a to na dobu kdy právě jackpot vyhrál. Společnost se totiž domnívá, že chybu mohl cíleně vytvořit Andrew, aby si nelegálně k výhře dopomohl.

Společnost Bedfred nabídla výherci místo výhry odškodnění ve výši 60 000 liber (v přepočtu více než 1,7 milionu korun). To ale odmítl a začal se se společností kvůli nevyplacení výhry a jejímu chování soudit. Jeho případ nyní řeší nejvyšší soud. Na čí stranu se ale přikloní, v tuto chvíli není jasné. Na jeho rozsudek si musíme počkat a Andrew taky.

4/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru