«

»

Za přibližně dva miliony může být kytara Marie Antoinetty vaše

Foto: pexels

Představte si, že trefíte výhru ve Šťastných 10 a na vašem bankovním účtu se vám budou povalovat miliony navíc. Pak si za ně můžete koupit téměř cokoliv… třeba i zachovalou kytaru Marie Antoinetty, která byla vyrobena v roce 1775. Teda pouze za předpokladu, že vás v aukci, kterou francouzská aukční síň Aguttes chystá, nepřeplatí jiný milionář a blázen do historických předmětů této císařovny. Když se totiž na aukci objeví něco od Marie Antoinetty, jsou sběratelé těchto předmětů jako utrženi ze řetězu. Podle znalců by mohla cena této kytary klidně vystoupat i na dva miliony korun.

Kytara je vyrobená ze smrkového dřeva a palisandru a vykládaná slonovinou a mahagonem

Pokud se rozhodnete své výherní výsledky Šťastných 10 utratit za předmět, který kdysi patřil francouzské císařovně Marii Antoinettě, věřte, že se na aukci strhne mela. Už pouhý fakt, že se draží předmět, který patřil takto známé historické osobnosti, sám o sobě zvedá jeho cenu. Cena však bude stoupat i kvůli tomu, že je kytara na své stáří neuvěřitelně zachovalá. Jedná se o hudební nástroj, který byl v roce 1775 vyrobený v pařížské dílně. Francouzský král Ludvík XVI. kytaru daroval své ženě a ta ji pak později darovala své dvorní dámě. Nástroj je neuvěřitelně zachovalý, má úchvatné zdobení a je vyrobený ze smrkového dřeva a palisandru. Kytara je pak vykládaná slonovinou a mahagonem, a proto není divu, že se po tomto kousku nejspíš zapráší. Že byla kytara opravdu používaným předmětem, o tom svědčí její přestavba z pětistrunného nástroje na šestistrunný.

Náramky stejné panovnice se v minulém roce prodaly podstatně dráž

Ostatně pokud výhru ve Šťastných 10 investujete právě do této kytary, může vás i přes velkou útratu na srdci hřát fakt, že pořád jste na vašem bankovním účtu nerozpoutali úplný tajfun. Ten mohl nastat v případě koupě diamantových náramků Marie Antoinetty, které se dražily v minulém roce. Dva náramky ze stříbra, zlata a diamantů, z nichž každý váží bezmála 100 gramů, se na aukci ve Švýcarsku prodaly v přepočtu za 178 milionů korun. A to je částka, kterou ze Šťastných 10 už nevyždímáte!

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru