«

»

Za vyšetření své kočky studentka zaplatila v přepočtu 200 tisíc korun

Foto: pixabay

To, že páníčkové za vyšetření svých zvířecích miláčků neváhají utratit velké sumy, není nijak zvláštní. Udivující je však příběh britské studentky, která veterinářům zaplatila v přepočtu téměř 200 tisíc korun za to, že jí nakonec řekli, že je její kočka v pořádku, jen „trochu divná”. S výhrou v Extra Rentě na účtu by vám to nejspíš bylo jedno, ale když jste chudým studentem, je to k pláči.

Veterináři trvali na zvláštním vyšetření kočky

Když třiadvacetiletá britská studentka Abigail nesla svou kočku Moose na kastrační zákrok, vůbec nepočítala s tím, že o pár týdnů později bude její studentský účet chudší o 7 tisíc liber (v přepočtu 191 tisíc korun). Tak na tohle by se hodily výherní výsledky Extra Renty nebo jiné loterie. Jenže studentka si zoufá, protože sama by potřebovala peníze na studium a teď musí vzít brigády, aby svým rodičům splatila vyšetření své kočky. Ostatně ta vyšetření, na které vůbec nemusela jít, kdyby ji do nich veterináři netlačili. Když totiž veterinář před kastrací kočku viděl, všiml si, že dýchá velmi rychle a mělce. To však byl u Moose normální stav a Abigail nepřipadalo, že by ji tohle nějak limitovalo. Jenže veterináři se to nezdálo a před kastrací trval na některých vyšetřeních. Jenže znáte to. Jedno vyšetření na sebe nabalovalo druhé a nakonec veterináři Abigail vystavili účet na 7000 tisíc liber (necelých 200 tisíc korun). K tomu navíc kočce stanovili úsměvnou diagnózu „trochu divná”. Tak tohle nevymyslíte.

Podivnost za 200 tisíc korun

Až se vám do klína snese výhra v Extra Rentě, nejspíš nějaké desetitisícové položky řešit nebudete. I tak by vás nejspíš naštvalo, kdyby veterinář na vaší kočce provedl všelijaká drahá vyšetření, která by k ničemu nevedla a pak vám s úsměvem vystavil účet. Tato částka by vás nejspíš po výhře v loterii nezruinovala, o opaku je však přesvědčená majitelka kočky, která teď rodičům splácí nejen své studium, nýbrž i veterinární zákrok své kočky.

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru